20 שנות מאסר לקורבן האונס שרצח

בית המשפט המחוזי בלוד גזר 20 שנות מאסר על יונתן היילו, שהורשע ברצח ירון איילין, אז בן 24. השופטים הכירו בכך כי בוצעו בהיילו מספר מעשי סדום, והוא מצידו טען כי הביא למותו של איילין כהגנה עצמית וש"לא הייתה לו ברירה אחרת". פרקליטו של היילו: "נערער לבית המשפט העליון"

בית המשפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (א') 20 שנות מאסר על יונתן היילו, תושב נתניה בן 24 שהורשע ברצח ירון איילין בשכונת קריית נורדאו בעיר בשנת 2010. היילו טען כי נאנס פעמיים על ידי איילין ופעל מתך הגנה עצמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצח התרחש בערב ל"ג בעומר לפני כשלוש שנים. עוברי אורח מצאו את גופתו של ירון איילין, אז בן 24, כשעליה סימני חבלה קשים מאוד. בכתב האישום המצמרר שהוגש נגדו, מתואר כיצד חנק יונתן היילו, תושב העיר, את המנוח - ולאחר מכן נטל לבנה והכה אותו מספר פעמים, עד שמת. היילו הסגיר את עצמו למשטרה ואף שחזר את מעשיו בפני החוקרים.

עו"ד אלון אייזנברג, פרקליטו של היילו, מסר כי "בית המשפט הרשיע היום קורבן אונס. הוא נאנס פעמיים על ידי אותו אדם שגרם למותו. בפעם השלישית הוא לא היה מוכן לכך ואז עשה את אשר עשה". הוא הוסיף כי בכוונת מרשו לערער לבית המשפט העליון על גזר הדין. "שופטת העליון עדנה ארבל", הוסיף עו"ד אייזנברג, "כבר קבעה בדיון בעניינו של מרשי כי על משפט זה להסתיים בזיכוי או בענישה מופחתת. בעינינו, העונש הנוכחי לא משקף תפיסה זו".

עוד הוסיף פרקליטו של היילו, כי "יונתן לא תכנן לפגוש את האנס, לא לנקום בו ובטח שלא להרוג אותו. האנס הופיע במקום שבו יונתן ישב, לקח אותו באיומים כמו בפעמים הקודמות, אלא שהפעם הוא לא הסכים להיאנס שוב והקדים אותו".

היילו: "הבן אדם הזה הרס לי את החיים"

בריאיון לחדשות 2 בטרם התקבל גזר הדין, אמר היילו: "עברתי התעללות מינית, שזה דבר מאוד מאוד משפיל. בעצם אני כבר נחשב כמו בן אדם מת אחרי כל מה שעברתי. הבן אדם הזה הרס לי את כל החיים. אנס אותי. למרות זאת הם גם רוצים לגזור עליי 30 שנים בכלא".

"לא תיכננתי את זה, אבל אחרי כל מה שהוא עשה לי ואחרי כל מה שעברתי, כן רק רציתי שהוא ימות", הוסיף. "זאת הייתה הגנה עצמית. אף פעם בחיים שלי, גם בחלומות הכי גרועים שלי, לא חשבתי שאני אעשה דבר כזה".

"אם הייתי מתלונן היו הורגים אותי"

מבחינת היילו, לא היה פיתרון אחר. "אם הייתי הולך למשטרה, יש לו קשרים מהכלא", הוא מסביר. "היו באים והורגים אותי. היו באים ופשוט מאוד הורגים אותי. זה דברים שאסור להגיד בנתניה. מילה אחת יכולה לגרום ישר למוות. לא היה לי עם מי לדבר על זה, התביישתי לדבר על הדבר הזה".

"חנקתי אותו, הייתה שם אבן וככה זה קרה", תיאר. "לא תכננתי שהוא ימות, אבל אחרי כל מה שקרה, אחרי כל מה שעברתי - זו הייתה הגנה עצמית".