היום: גזר דין לקורבן האונס שהורשע ברצח

בית המשפט צפוי להכריע בשאלת עונשו של יונתן היילו שהורשע ברצח, לאחר שהשופטים הכירו בכך שנאנס מספרים פעמים על ידי המנוח. היילו מצידו אומר כי הוא הרג אותו כהגנה עצמית ושלא הייתה לו ברירה אחרת

שופטי בית המשפט המחוזי בלוד צפויים לגזור הבוקר (א') את דינו של יונתן היילו, לאחר שהורשע ברצח. היילו, תושב נתניה, ממתין לגזר דינו לאחר שבמקביל להרשעתו, בית המשפט קיבל את הטענה לפיה המנוח התעלל בו ואנס אותו מספר פעמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עברתי התעללות מינית שזה דבר מאוד מאוד משפיל", אומר היילו. "בעצם אני כבר נחשב כמו בן אדם מת אחרי כל מה שעברתי. הבן אדם הזה הרס לי את כל החיים. אנס אותי. ולמרות כל זה הם גם רוצים לגזור עלי 30 שנים בכלא.

"אני לא תיכננתי את זה, אבל אחרי כל מה שהוא עשה לי, ואחרי כל מה שעברתי, כן רק רציתי שהוא ימות", הוסיף. "זאת הייתה הגנה עצמית. אף פעם בחיים שלי, גם בחלומות הכי גרועים שלי, לא חשבתי שאני אעשה דבר כזה".

"אם הייתי מתלונן היו הורגים אותי"

מבחינת היילו, לא היה פיתרון אחר. "אם הייתי הולך למשטרה, יש לו קשרים מהכלא", הוא מסביר. "היו באים והורגים אותי. היו באים ופשוט מאוד הורגים אותי. זה דברים שאסור להגיד בנתניה. מילה אחת יכולה לגרום ישר למוות. לא היה לי עם מי לדבר על זה, התביישתי לדבר על הדבר הזה".

שבועיים לפני שהוא גרם למותו, פעמיים ההרוג לקח אות באיומים לפארק ואנס אותו. האונס וההתעללות לא שנויים במחלוקת - הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור עליו 30 שנות מאסר. בית המשפט דחה את גרסתו שהוא פעל מהגנה עצמית, אבל השופטים לא גזרו עליו מאסר עולם בגלל אחריות מופחתת.

"חנקתי אותו, הייתה שם אבן וככה זה קרה", תיאר. "לא תכננתי שהוא ימות, אבל אחרי כל מה שקרה, אחרי כל מה שעברתי, זה היה הגנה עצמית". בשבוע הבא השופטים יגזרו את דינו.