14 שנות מאסר לסמנכ"ל הייטק שהורשע בביצוע עבירות מין בקטינות

העונש החמור הוטל עליו לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע שורה של עבירות מין בעשרות קטינות דרך רשת האינטרנט. מכתב האישום עולה כי האיש גרם לנערות לבצע מעשים מחרידים בעצמן, תוך כדי שהוא צופה בהן ומדריך אותן במחשב

14 שנות מאסר לתוקף קטינות ברשת. אילוסטרצ (דניאל נחמיה, חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ד') עונש כבד של 14 שנות מאסר בפועל על סמנכ"ל הייטק מהשרון, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין ב-33 קטינות דרך האינטרנט. כמו כן נקבע כי על הנאשם לשלם פיצויים בסך עשרת אלפים שקלים לכל אחת מהקטינות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום החמור נגד האיש הוגש בחודש יוני 2012 וחשף את השיטתיות החולנית בה לכאורה פעל ושהביאה עשרות ואולי מאות ילדות וילדים בגילאי 11-18 לבצע מעשים מגונים בעצמם, תוך שהוא מתחזה לנערה בגילם. חלק מהמקרים התבצעו על פי כתב האישום בשעות היום, במשרדי החברה, בעוד עמיתיו לעבודה נמצאים בחדר הסמוך.

כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין מיכל מזור-קולר מפרקליטות מחוז מרכז, גובש בעקבות עדויות שנאספו על מאות קטינים וקטינות שנפלו קורבן למעשיו של ע'. אל העבירות שיוחסו לו נלווה המושג המשפטי "גרם" - כיוון שהוא גרם לכאורה לאותן נערות לבצע את המעשים המחרידים בעצמן, תוך כדי שהוא צופה בהן ומדריך אותן במחשב. מדובר במקרה חריג שבו אדם נאשם בעבירת אינוס למרות שלא ביצע פיזית את המעשה, כיוון שהחוק מכיר במפגש הווירטואלי כמפגש מיני לכל דבר ועניין.

הנאשם הקים "מאגר קטינות"

אחד המקרים המזעזעים המוצגים בכתב האישום מתייחס ליחסים שקיים ע' עם נערה בת 11 וחצי, במהלכם התחזה לנערה הגדולה ממנה בשנתיים. במהלך השיחות הציע ע', על פי כתב האישום, להעניק לקטינה הדרכה מינית וגרם לה להחדיר חפצים שונים לגופה - כולל בין היתר טושים וצבעים. בשלב מסוים הוא אף קידם את "האימונים", והציע לה להתנסות מינית עם אדם אחר. במסגרת ההדרכה שקיבלה ממנו, קיימה הנערה מין אוראלי עם אחיה בן ה-13, בעוד הנאשם צופה כל העת בנעשה מבעד למסך המחשב.

במהלך החקירה נגדו, נאספו ראיות במאות מקרים של אונס קטינים, אולם "רק" 32 קטינים נכללו בסופו של דבר בכתב האישום שהוגש נגדו. בין יתר המעשים, הוא נאשם שגרם לאותן קטינים וקטינות להחדיר לגופן חפצים שונים לאיברי מינם, ואף גרם לאחת הקטינות לבצע מעשים מגונים בגופה באמצעות בעלי חיים.

את מאגר הקטינות שהקים לכאורה במהלך התקופה הרלוונטית, אסף בתוכנות פופולריות כמו "סקייפ", "מסנג'ר", "ICQ" ו"אובו". "הנאשם ביקש מהקטינות לשלוח לו תמונות שלהן, ושוחח עימן על גילן ועל התפתחות גופנית ומינית בגיל זה, תוך שהוא מציע ללמדן נושאים אלו", נכתב בכתב האישום.