המתלונן נגד הרב אלון: "לא מאוכזב, מקווה שיפיק תועלת מהעונש"

תלמידו לשעבר של הרב מוטי אלון, שהיה העד המרכזי בפרשה אך לא נכלל לבסוף בכתב האישום, אומר בעקבות ההחלטה שלא לשלוח את הרב מוטי אלון לכלא, כי הוא מאמין שהשופטת עשתה את השיקולים הנכונים. "אני עושה הכול כדי לשים את כל מה שהיה מאחוריי, למרות שעדיין קשה לי", אמר לחדשות 2 Online

"שיפיק תועלת מהעונש". הרב מוטי אלון (המתלונן נגד אלון: "לא מאוכזב")

אחרי שבית המשפט הכריע היום (ד') שהרב מוטי אלון לא יישלח לכלא, מספר העד המרכזי בפרשה - שהתלונן גם הוא כי הרב ביצע בו מעשים מגונים, אך לא נכלל לבסוף בכתב האישום - על התחושות בעקבות גזר הדין. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר כי הוא לא מאוכזב מכך שהרב לא ירצה עונש מאסר בפועל: "אני מקווה שהוא יפיק תועלת מהעונש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמיד לשעבר של הרב אלון אינו מופיע בכתב האישום, אך היה התלמיד היחיד שהעיד נגדו בבית המשפט. עדותו נמצאה מהימנה ביותר ושכנעה את בית המשפט, שטען כי דבריו היו כנים והרשיע בהתאם להם את הרב אלון.

בעקבות גזר הדין שנתנה השופט חגית מאק קלמנוביץ', הוא אומר כי הוא מאמין שבית המשפט עשה את השיקולים הנכונים. "אני עושה הכול כדי לשים את כל מה שהיה מאחוריי, למרות שעדיין קשה לי", אמר התלמיד לשעבר. "גם גזר הדין הזה לא יחזיר את מה שהיה, מבחינתי המעגל נסגר".

 

התלמיד לשעבר בשיחה עם חדשות 2 (חדשות 2)

"זה הפך להיות מפגש מאוד אינטימי"

"בסופו של דבר הרב הורשע רק באישום אחד כלפי מתלונן אחד, והעונש הזה מתאים לאירוע הזה, למרות שלבית המשפט הגיעו עדויות נוספות על מקרים נוספים, ובית המשפט אף קבע כי האירועים קרו באמת, אך לא נכנסו בסופו של דבר לכתב האישום", הוסיף התלמיד לשעבר. "בית המשפט לא יכול היה להטיל עונש על אירועים שלא נכללו באישומים, אפילו שהם אמיתיים".

בחודש אוגוסט האחרון, שעות ספורות אחרי הרשעתו של הרב אלון, סיפר התלמיד בריאיון בלעדי לחדשות 2 Online כי הוא היחיד אי פעם שהעז להתלונן נגד הרב הנערץ ועל על מערכת היחסים הבעייתית שקיים איתו. "זה הפך להיות מפגש מאוד אינטימי", תיאר. "חיבוקים ממושכים, מגע שעובר את הגבול, ממקום של מורה למקום שמעביר איזושהי תחושה לא נעימה, לא רלוונטית, שלא אמורה להיות שם".

לטענת התלמיד לשעבר, מעשיו של הרב אלון לא תאמו את התדמית שקנה לו בקרב תלמידיו ובקרב הציבור הדתי-לאומי. "הוא היה דמות מאוד מוערכת גם עליי ועל כל החברים שלי", הוא סיפר. "הוא היה דמות שרצינו לשמוע בקולו ואת השיעורים שלו ולהיות נוכחים איתו בתפילה ובכל דבר שרק אפשר".

"הרב חצה קו אדום, שיבקש סליחה"

באותו הזמן, מצא המתלונן הסבר ליחס של הרב אלון כלפיו. "אני מרגיש שהוא ניצל את המעמד שלו, שהוא ניצל את הכוח העצום שהיה לו". לדבריו, הוא הרגיש "שזה לא יהיה נכון לשמור את הדברים בבטן. זו הייתה תקופה לא פשוטה, לקח לי זמן להגיע למסקנה שהמשטרה זה המקום שצריך להגיע אליו, אבל הגעתי ועשיתי".

גם בתקופה מאוחרת יותר, כשכבר היה בגיר, ניסה לטענתו הרב אלון לחדש איתו את הקשר: "הוא פשוט הגיע למקום המגורים שלי במרכז הארץ, וניסה בצורה די מניפולטיבית לנסות ולשכנע אותי להיות איתו באיזשהו קשר שאני לא מצאתי בו שום טעם. זה הפך להיות די טורדני, נאלצתי להפסיק את זה ולהדוף אותו ממני. הוא ניסה לשכנע לתת לו הזדמנות להעניק ולתת אהבה. זה היה מבחינתי קו אדום".

עדותו של התלמיד המתלונן שכנעה את בית המשפט, שטען כי דבריו היו כנים והרשיע בהתאם את הרב אלון. העד ביקש מהרב המורשע רק דבר אחד: "אני חושב שהגיע הזמן לבקש סליחה, שהוא יודה, שיסתכל לאנשים האלו בעיניים, לכל האנשים שהוא פגע בהם, שפשוט יבקש מהם סליחה. יהיה לנו הרבה יותר קל".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv