אישום: תקף ושדד נכה צה"ל

צעיר מתל שבע מואשם כי יחד עם שניים מחבריו פרצו לביתו של תושב יבנה, אזקו אותו ולאחר מכן שדדו את מכוניתו - תוך איומים על חייו. המשטרה הצליחה לאתר את הרכב ועצרה את הצעיר בעוד חבריו נמלטו מהמקום

בן 20 הואשם יחד עם חבריו בשוד, ארכיון (AP)

כתב אישום הוגש היום (ד') נגד מוחמד אבו זקיקה, תושב תל שבע בן 20, בגין ביצוע שוד יחד עם שניים מחבריו לפני כשלושה חודשים בביתו של נכה צה"ל בן 66 מיבנה. על פי כתב האישום, השלושה שדדו מהאיש את מכוניתו לאחר שכפתו את ידיו ורגליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבו זקיקה הואשם כי במהלך חודש ספטמבר נכנס יחד עם חבריו לביתו של הקורבן דרך החלון, בשעה שישן במיטתו בקומת הקרקע. השלושה התנפלו עליו, כשאחד מהם אוחז בפיו בחוזקה וחשוד נוסף רוכן על בטנו ורגליו של האיש על מנת לכבול אותו בידיו ורגליו באמצעות אזיקונים - תוך כדי שהם מאיימים על חייו.

לאחר מכן, לקחה החבורה את מכשירו הנייד ואת מפתחות מכוניתו ואף הצליחה לחלץ ממנו את מספר הקוד להתנעת הרכב על ידי איומים כי יהרגו אותו וישרפו את ביתו. בסיוע חברת "איתורן", איתרה המשטרה את המכונית סמוך לצומת שער הנגב.

המכונית עלתה על מחסום דוקרנים שאותו הציבו השוטרים במקום ונעצרה. הנאשם והשניים האחרים נטשו את הרכב ונמלטו עד שאחד מהם נעצר בתחילת החודש. בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד גל רוזנצווייג מפרקליטות מחוז מרכז, נטען כי על האזיקים שבהם כבלו השלושה את הקורבן נמצאו שרידי די.אן.איי של הנאשם, שישמשו נגדו במהלך משפטו.