הרב אלון: "כל חיי עסקתי בעבודות שירות, לא אכפת לי להמשיך בכך"

לאחר שבית משפט השלום בירושלים קבע שלא יישלח לכלא, הגיב הרב מוטי אלון להחלטה בנימה צינית. "כל חיי עסקתי בעבודות שירות, ואשמח להמשיך בהן" אמר. על הרשעתו אמר הרב: "העלילה היא שקרית, המהלך כולו הוא עגום, למרות זאת - רק התחשלתי"

@001זמן קצר לאחר שבית המשפט גזר עליו עונש מאסר בפועל, שהומר בעבודות שירות, הגיב הבוקר (ד') מוטי אלון להחלטת השופטים בציניות מרומזת. "כל חיי עסקתי בעבודות שירות, אין לי בעיה להמשיך בכך", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אקבל את ההחלטות ואפעל אך ורק על פי דעת תורה, היא זו שהנחתה ותמשיך להנחות אותי", אמר אלון - כשנשאל כיצד יפעל בעקבות גזר הדין. "אני מקבל בשמחה את עצם הענישה של עבודות שירות. אני עוסק בעבודות שירות בערך כ-40 שנה ואשמח להמשיך בהן עד גיל 120 - אם זה באופן רשמי מטעם המדינה ובין אם מטעם אישי".

בהמשך כפר אלון בהרשעתו וטען כי מקורן של העבירות שיוחסו לו בבית המשפט - "בעלילה". הרב הדגיש כי "כל ההרשעה היא טעות ביסודה. העלילה היא שקרית, המהלך כולו הוא עגום, למרות זאת - רק התחשלתי. אני חושב שכולנו צריכים לדעת איך הדברים מתנהלים ולבדוק איך דברים משפיעים אחד על השני, מן הסתם זה יתברר בדרך שזה יתברר בהמשך".

"נעשו טעויות רבות בהכרעת הדין"

עו"ד אשר אוחיון, סנגורו של אלון, אמר לאחר ההחלטה כי גזר הדין מהווה "נחמה קטנה מאוד. שמענו היום גזר דין מתון. צפינו אותו. אך בכל זאת ישנה אכזבה מגזר הדין".

אוחיון הוסיף: "חשוב לנו להדגיש כי הכרעת הדין הזו עברה ביקורת משפטית עמוקה למדי שלי ושל משפטנים אחרים בארץ. נעשו שם טעויות רבות, אך אנו לא רשאים לפרטן משום שבית המשפט לא התיר לפרסמן, אלא רק חלקים פחות משמעותיים ממנה. לכן, יש בהחלטת השופטים נחמה - אך היא מועטה, והרב אלון יקבל את ההחלטה בהמשך".

ההחלטה אמנם מהווה מכה לפרקליטות, אך במחוז ירושלים לא הביעו אכזבה לנוכח גזר הדין, שלדבריהם מהווה מסר מרתיע. "חשבנו וטענו שעונש הולם כולל רכיב של מאסר בפועל. יחד עם זאת, איננו מקלים ראש בעבודות שירות בנסיבות העניין", אמר שגיא אופיר, פרקליט מחוז ירושלים. "אנחנו חושבים שמדובר במסר מרתיע וגם מחזק עבור נפגעים פוטנציאלים אחרים".