קרובי ההרוגות נגד הסדר הטיעון עם שושן ברבי: "לא מכבד את זכרן"

לריסה זטלאווי איבדה את אמה כששושן ברבי דרס אותה למוות עם שתי בנות משפחתה. עכשיו היא זועמת על מחיקת אישום ההריגה נגדו. "אם כל פושע שהורג 3 סוגר עסקה, אני לא הייתי משחררת את ילדיי לרגע", אמרה

"חיים במדינה בלי חוק" (גיא צברי)

בני משפחתן של שלוש הנשים שנהרגו בתאונת הפגע וברח בנתניה לפני כשנה וחצי, מתנגדים להסדר הטיעון בין סנגוריו של הדורס שושן ברבי לבין הפרקליטות, שפורסם הערב (ג') לראשונה בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאוד חוששת שלא רחוק היום שנמצא אותו מסתובב בחוץ", אמרה לחדשות 2 Online לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב שנדרסה למוות בתאונה. "נפגשנו אתמול עם פרקליט המחוז והוא ניסה לשכנע אותנו בנוגע להסדר הטיעון, והתפיסה שלנו שזה לא בא בחשבון בשום פנים ואופן".

זטלאווי ובני משפחתה דאגו להתייצב בשנה האחרונה לכל הדיונים המשפטיים בתיק. "ראיתי מה עשו הסנגורים ובעיניי זה ביזיון של כל המערכת כולה - של המשטרה ושל הפרקליטות", אמרה. "אם זה מה שיקרה, אנחנו חיים במדינה בלי חוק. הוא הרג שלוש נשים, והם מדברים על עסקת טיעון?"

הבת השכולה הבטיחה לעשות הכל כדי לנסות למנוע את מימוש הסדר הטיעון. "נבקש מעורך הדין שלנו לעתור נגד ההסדר", אמרה. "אני מרגישה שלא מכבדים את זיכרן של הנשים שנהרגו. אני שומעת את הדבר הזה ומרגישה שצריכים לשמור קרוב את הילדים שלנו. אם כל פושע שהורג שלוש נשים סוגר עסקה - אני לא הייתי משחררת את הילדים שלי לרגע".

כתב האישום המתוקן - ללא סעיף הריגה

ברבי, שבכתב האישום המקורי נטען נגדו כי נהג שיכור ודרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה באוגוסט 2012, יודה ויורשע בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה. סעיף ההריגה יימחק מכתב האישום המתוקן.

לכידתו של ברבי (ברהנו טגניה, חדשות 2)

על פי כתב האישום המקורי, ברבי נהג בפראות ובמהירות גבוהה, כשהוא שיכור, ודרס למוות את סבטלנה יגודייב (56), בתה שושנה (25) ודודתה אלכסנדרה רובינוב (66). לאחר התאונה נמלט ברבי מהמקום ואף שידל חבר שלו להגיע לתחנת המשטרה ולטעון כי הוא שנהג ברכב.

המשטרה ניהלה מצוד שנמשך מספר ימים אחר ברבי, עד שבסופו נעצר כשהתחבא במחסן בנתניה. בחקירתו טען כי לא הוא שנהג ברכב. כתב האישום המקורי ייחס לו שלושה אישומים של הריגה, הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה.

במהלך המשפט ובתגובה לאישומים הודה ברבי כי אכן הוא שנהג ברכב, אך טען כי לא היה שיכור ולא נהג בפראות. בהמשך נחשפו בחדשות 2 צילומי מצלמות אבטחה שתיעדו את ברבי שעות קודם לתאונה כשהוא שותה משקאות אלכוהוליים. עם זאת, במהלך המשפט, לאחר שנשמעו כל עדי התביעה, אמרה השופטת ורדה מרוז לנציגי הפרקליטות: "אני לא רואה שאתם מצליחים להוכיח שכרות ואני לא רואה שאתם מצליחים להוכיח מהירות מופרזת".

לאור רמזיה של השופטת נפתח משא ומתן להסדר טיעון שהתנהל בין פרקליטיו של ברבי לבין התובעים בתיק. בשבועות האחרונים גובש ההסדר שאף הובא לבחינתו של פרקליט המדינה היוצא משה לדור, שאישר את מתווה ההסכם.