15 חודשי מאסר נגזרו על שלושה צעירים ערבים שהורשעו בתקיפת חייל

שלושה צעירים ערבים שהורשעו בתקיפת חייל סמוך לבית החולים רמב"ם בחיפה נשלחו לשנה ושלושה חודשים בכלא. תחילה יוחס רקע לאומני לתקיפה, אך בכתב האישום יוחסו לשלושה עבירות של גרימת חבלה בכוונה מחמירה. אמו של החייל שהותקף מתחה ביקורת על העונש: "הבן שלי הותקף באכזריות ואנחנו עדיין משלמים את המחיר"

הורשעו בגרימת חבלה בכוונה מחמירה, המורשע (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ג') שנה ושלושה חודשי מאסר על שלושה צעירים ערבים שהורשעו בתקיפת חייל סמוך לבית החולים רמב"ם בחיפה לפני כשנתיים. במשטרה ייחסו בתחילה למעשה רקע לאומני, אך בכתב האישום הואשמו השלושה בגרימת חבלה בכוונה מחמירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המשפט טענו הנאשמים, שהיו קטינים בעת ביצוע התקיפה, כי הרקע למעשה היה חשד כי החייל היה מעורב ביידוי אבנים לעבר ביתו של אחד מהם. השופט ציין לחומרה את מעשי הצעירים, אך הדגיש כי החליט להתחשב בעובדה כי היו קטינים בעת ביצוע המעשה ובהיעדר עבר פלילי.

"אני מאוכזבת מההחלטה", אמרה אמו של החייל שהותקף לחדשות 2 Online. "אני מבינה את שיקולי השופט אבל אנחנו אלה ששילמו ועדיין משלמים את המחיר".

"נשלחו לכלא רק כי המותקף יהודי"

מנגד, הביעה אמו של אחד הנאשמים ביקורת על החלטת השופט. "אם זה היה מקרה של ערבי נגד ערבי, ההתייחסות הייתה אחרת", אמרה. "רק בגלל שהמותקף הוא יהודי הם נשלחו לכלא. אני לא חושבת שההחלטה הוגנת".

סאהר פאר ועלאא סולימאן, עורכי הדין המייצגים שניים מהנאשמים מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרו כי ילמדו את ההחלטה ויחליטו האם לערער עליה: "היה צריך להתחשב בזה שהם שילמו את המחיר כבר שנתיים ולא היה צריך לשלוח אותם למאסר בפועל".

עו"ד סולימאן הוסיף: "הסיפור נופח בגלל התקשורת. אני עדיין לומד את החומר וככל הנראה נערער לבית המשפט העליון". השופט התיר לפרסם את החלטתו לאור בקשת חדשות 2 Online, לאחר שעד כה התנהל הדיון בדלתיים סגורות.