אישום: חטף את בנו והחזיק בו במשך 10 חודשים

כתב אישום הוגש נגד אב בן 58 מירושלים לאחר שלקח את בנו, שהיה במשמורת האם, מבית הספר ומאז נעלמו עקבותיו. "הקטין התקיים בדלות ובצמצום, כשהוא נודד יחד עם הנאשם בין דירות", טענה הפרקליטות בכתב האישום. לאב מיוחסות באישום עבירות של חטיפה ממשמורת ושיבוש הליכי משפט

האב נתפס לאחר מצוד. אילוסטרציה (חדשות 2)

שבועיים לאחר שהילד הושב לאמו, האב מואשם בחטיפת בנו ממשמורת: הפרקליטות הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד אב בן 58 מירושלים, לאחר שלקח את בנו בן ה-7 מבית הספר, ללא הסכמת האם, והחזיק בו במשך 10 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי כתב האישום, אביו ואמו של הילד ניהלו קשר זוגי בין השנים 2005 ו-2009, ולאחר שנפרדו פסק בית המשפט לענייני משפחה בנצרת כי הקטין יישאר במשמורת אמו.

בחודש פברואר האחרון, מואשם האב, כי הגיע האב לבית הספר, ובניגוד להחלטת בית המשפט לענייני משפחה - לקח משם את בנו.

האם, תושבת הצפון בת 45, התלוננה במשטרה על כך שבן זוגה לקח את הבן והיא אינה יודעת לאן נעלם וחקירה החלה.

במשך עשרת החודשים בהם החזיק בילד, לפי האישום, ניתק האב את הקשר בינו לבין אמו ואחיו והבן לא למד באף מסגרת חינוכית. "הקטין התקיים בדלות ובצמצום, כשהוא נודד יחד עם הנאשם בין מספר דירות מחשש שהמשטרה תעלה על עקבותיו", תואר בכתב האישום. בתחילת החודש נעצר האב  והילד הוחזר לחזקתה של אמו המתגוררת בצפון.

האב נאשם בעבירות של חטיפה ממשמורת, שיבוש הליכי משפט, הפרת הוראה חוקית והפרת חובת לימוד סדיר, שחלה על הילד בשל גילו.

האם: "האב רצה שהילד יהיה חרדי"

לפני כשבוע וחצי התראיינה האם לחדשות Online 2, וסיפרה על התקופה הארוכה בה לא ראתה את בנה ולא ידעה היכן הוא נמצא. "כשנפגשתי איתו במשטרה התרגשתי. לא ידעתי אם זה נכון או לא, אם זה אמיתי או לא. ראיתי אותו בפעם הראשונה והתרגשתי מאוד", סיפרה האם. "התחושה שהוא איתי טובה. אני לא מאמינה שאני רואה אותו ומחבקת אותו. כיף לי בכל רגע ורגע". 

האם א' ניהלה מרדף אחרי בעלה שהחזיק את בנם המשותף במשך כמעט שנה: "לא ראיתי את הילד חודשים. בעלי הסתובב איתו בכל מיני מקומות, והתחבא במקומות מסתור שונים, בלי מסגרת לימודית לילד".

לטענתה של האם, הבן נחטף, לפי החשד, רק בגלל שאביו לא היה מרוצה מהמסגרת הלימודית בה התחנך ומהאופן בו חינכה אותו. "הוא רצה שהילד יהיה חרדי ממש, ואמר שאני לא עושה מספיק כדי שהוא יהיה חרדי", אמרה.