הנאשם ברצח אטיאס שיחזר המעשה

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום חמור נגד הנער הפלסטיני שרצח את טוראי עדן אטיאס ז"ל. מכתב האישום עולה כי הנער תיכנן לרצוח חייל צה"ל כבר בשנת 2012. היום הנאשם ברצח לא חשש לומר בבית המשפט כי הוא לא מתחרט

כתב אישום חמור הוגש נגד הנער הפלסטיני שרצח את החייל טוראי עדן אטיאס ז"ל בתחנה המרכזית בעפולה. לנאשם מיוחסים שישה סעיפי אישום ובראשם רצח. לאחר הרצח אף שיחזר את המעשה ותיאר כיצד ביצע אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלא שעל פי כתב האישום, שהגישה הפרקליטות הצבאית לבית הדין הצבאי בשומרון, כבר בשנת 2012 פנה הנאשם בן ה-16 לצעיר פלסטיני נוסף והציע לו להשתתף עמו בפיגוע דקירה ולרצוח חייל במחסום ברטעה.

במהלך השיחה בין השניים הציג הנאשם לחברו סכין שהייתה ברשותו, ובאמצעותה הוא תיכנן לבצע את הפיגוע. אלא שחברו סירב, והתכנית לא יצאה לפועל. לפני מספר חודשים רכש הנאשם סכין עם להב באורך עשרה סנטימטרים, כדי לבצע רצח של חייל במחסום או בשטח ישראל.

שבועיים לפני הפיגוע - כך על פי כתב האישום - נכנס הנער הפלסטיני לישראל כאשר הוא מחביא את הסכין באמתחתו. במהלך שהותו בישראל הוא עבד בנצרת ובערים נוספות, ובמשך כל התקופה הזו נשא עמו את הסכין.

"תיכנן לרצוח כבר ב-2012". הנאשם, היום (חדשות 2)

אביו של הנאשם: "הוא לא חונך לשנוא יהודים"

בבוקר 13 בנובמבר יצא הנאשם ממקום עבודתו בנצרת שם בילה את הלילה, עלה על קו אוטובוס 823 של אגד לכיוון עפולה, ואז החליט סופית לממש את תכניתו. הוא עלה לאוטובוס, שילם לנהג, שוחח עמו, ולאחר מכן הבחין בשוטר מג"ב לבוש במדי משטרה שישב במושב מאחורי הנהג וביקש להגיע לעפולה.

כשהאוטובוס נכנס לעפולה הבחין הצעיר הפלסטיני בחייל עדן אטיאס, ולאחר שהאוטובוס חנה הוא שלף את הסכין, קם ממקומו והתקדם לעבר אטיאס. הוא לפת בידו השמאלית את ראשו של אטיאס כדי שלא יוכל להתנגד, הצמיד סכין לצווארו ושיסף את גרונו.

מכתב האישום עולה כי אטיאס ניסה להדוף את הנער הפלסטיני מעליו, וזה בתגובה דקר אותו 17 פעמים עד שהתערב שוטר מג"ב, ניטרל אותו, והביא למעצרו. לפלסטיני מיוחסת גם עבירה של יידוי אבנים.

"הוא לא חונך לשנוא יהודים". הורי הנאשם, (חדשות 2)

בבית הדין הצבאי התייצבו קרובי משפחתו של הנאשם שהכחישו את מעורבותו במעשה ואמרו כי לא הכירו את התכניות של בנם. האבא העיד על עצמו כי הוא עבד במהלך חייו עם יהודים וכי בנו לא חונך לשנוא יהודים.