תקף מינית – וייכלא רק לשנה וחצי

במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הפרקליטות, החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב לגזור 18 חודשי מאסר בלבד על צעיר בן 28 שתקף מינית נער ונערה בני 14 סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. התמכורותו לאלכוהול של הנאשם עמדה לצידו

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ד') שנה וחצי מאסר בלבד על צעיר תושב לוד בן 28 אשר תקף מינית קטינים באזור התחנה המרכזית בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום המתוקן, ניגש הנאשם לנער בן 14 ברחוב, תפס אותו בחוזקה בידו וגרר אותו הצידה. הוא נגע בישבנו, הוריד את מכנסיו ואיים עליו שיאנוס אותו. הנער הכה את הנאשם, ותוך כדי הוא נמלט מהמקום.

רק שעה חלפה מהאירוע הזה, והנאשם ניגש לנערה בת 14 שהלכה גם היא ברחוב. הוא שאל אותה היכן התחנה המרכזית ולאחר שהסבירה לו הוא שלח יד לכיוון החזה שלה. היא ברחה לכיוונם של אזרחים שעמדו ברחוב והנאשם רדף אחריה. במהלך האירוע, אמר לה הנאשם: "בחורות כמוך אני אונס כל יום" ו"אם היית לבד כבר מזמן הייתי אונס אותך".

"ההודאה איפשרה לא לזמן את הקטינים להעיד"

הערכת המסוכנות שהוגשה בעניינו קבעה כי רמת המסוכנות המינית שנשקפת ממנו היא גבוהה. חוות הדעת לימדה כי הנאשם מכור לאלכוהול ומצוי ככל הנראה במצב של הרעלה כרונית שעלול לגרום לתוקפנות ופשיעה. עוד נקבע כי קיים קשר לא מבוטל בין התמכרות הנאשם לאלכוהול לבין ביצוע העבירות וכי מסוכנתו המינית תפחת אם יעבור טיפול גמילה משמעותי.

הנאשם עצמו הביע צער על שאירע ולדבריו הוא נתון בטראומה וסבל בשל כך. הוא טען כי הוזנח בטיפול הנפשי ולכן איבד שליטה לאחר ששתה אלכוהול. השופט, שכיבד את הסדר הטיעון בין הצדדים ציין כי "מעבר לחיסכון בזמן שיפוטי יקר, הודאתו איפשרה את סיום ההליך מבלי הצורך לזמן את שני הקטינים שנפלו קורבן למעשיו, להעיד".

למעט 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו, בית המשפט הטיל עליו 12 חודשי מאסר על תנאי, ועוד פיצוי של 8,000 שקלים למתלונן ו-5,000 שקלים למתלוננת.

"אני מברכת על כך שהתקבלה עמדתי לגבי נסיבות ביצוע העבירה, מה שהוביל בסופו של יום לענישה מתונה הרואה גם את חשיבות שיקומו של הנאשם", מסרה עו"ד אור שפירו-סער, שייצגה את הנאשם. "זהו פסק דין ראוי של בית המשפט ועתה נותר לקוות כי שירות בתי הסוהר ישכיל לאפשר לנאשם לנצל את תקופת המאסר לצרכי טיפול".