פרקליטה של האם המרעיבה: "אופטימיים לקראת גזר הדין"

בית המשפט המחוזי בירושלים יגזור היום את דינה של האם מירושלים שהורשעה בהרעבת בנה. בשיחה עם חדשות 2 Online מביע פרקליטה אופטימיות שלא יוחלט לשלוח אותה למאסר. "מקווים שהשופטים יקשיבו לקול ההיגיון", אמר עו"ד יהודה פריד

"האם המרעיבה", ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים צפוי לפסוק היום (ד') פעם נוספת בעניינה של האם שהורשעה בהרעבת בנה. "אנחנו מאמינים כמעט ברמה של וודאות שבית המשפט יקבל את עמדתנו ואת עמדת שירות המבחן ובסופו של יום לא ימליץ על מאסר למרשתנו", אומר עו"ד יהודה פריד בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השתלשלות האירועים, שהסעירה את הציבור בכלל ואת הציבור החרדי בירושלים בפרט, החלה בשנת 2009, אז אושפז בנה הפעוט של האם בבית החולים הדסה. על פי כתב האישום, היא ניתקה את צינורות ההזנה מגופו, מה שהביא למצב של רזון קיצוני וחשש לחייו של הפעוט.

אחרי חודשים ארוכים גובש הסדר טיעון כמעט חסר תקדים שמבסגרתו נקבע כי האם לא תישלח לכלא, אך נקבעו נהלים מחמירים מאד בנוגע לטיפול בפעוט ומעצר בית ארוך הוטל על האישה.

הפרקליטות ביקשה לסגת מההסדר

לפני מספר חודשים פנתה הפרקליטות לבית המשפט על מנת לדון מחדש בהסדר בטענה כי האם לא עומדת בהתחייבויות כלפי בית המשפט וכי בשל כך יש לבטל את ההסדר ולאסור את האם. למרות ההליך המחודש בסביבתה של האם חשים אופטימיות בעקבות הדיונים האחרונים בבית המשפט.

"באמת מדובר בהסדר טיעון שהוא חסר תקדים. גם הנאשמת צריכה לעבור טיפול וגם הילד שהוא לכאורה המתלונן צריך לעבור טיפול, כלומר הסדר הטיעון תלוי בשני האנשים האלה", הדגיש פרקליטה של האם.

בסביבת האם מדגישים כי היא עברה תקופה קשה מאד מאז התפוצצה הפרשה - היא מרותקת שוב לכסא גלגלים, חולה בסכרת ועוברת מסכת ארוכה שלכל אדם נורמטיבי היה קשה לעמוד בה. "אנו מקווים שבית המשפט יקשיב לקול ההיגיון", אומר עו"ד פריד. "אם הדבר לא יקרה ותהיה המלצה לאסור את האם אנחנו כמובן נבקש מיד עיכוב ביצוע מבית המשפט ונערער לעליון".