הפרקליטות ערערה על גזר דינה של המורה שביצעה מעשים מגונים בתלמידתה

לאחר שבית משפט השלום בחיפה גזר לפני כחודשיים חצי שנת עבודות שירות על מורה מהצפון שביצעה מעשים מגונים בתלמידתה, הפרקליטות ערערה על ההחלטה בדרישה להטיל עליה עונש מאסר בפועל. "בית המשפט לא נתן את המשקל הראוי לפגיעה במתלוננת", הוסבר בנימוקי הפרקליטות

הפרקליטות: מאסר בפועל למורה (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה גזר לפני כחודשיים חצי שנת עבודות שירות על מורה מהצפון שביצעה מעשים מגונים בתלמידתה. אלא שבימים האחרונים נודע לחדשות 2 Online כי הפרקליטות לא הסתפקה בכך, וערערה לבית המשפט המחוזי בעיר על קלות העונש, בדרישה כי יוטל עליה מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בערעורה טענה פרקליטות מחוז חיפה כי גזר הדין שניתן בבית משפט השלום - סוטה באופן קיצוני ממתחם הענישה ההולם שנע בין תשעה חודשים לשנתיים מאסר בפועל. בנימוקיה ציינה הפרקליטות כי בית המשפט טעה כשלא נתן את המשקל הראוי לפגיעה הקשה במתלוננת.

אביה של המתלוננת הביע תמיכה בצעד הפרקליטות. "גזר הדין היה צחוק, הצדק לא נעשה עם הפושעת", אמר האב. "בתי הושפעה לטווח ארוך ממערכת היחסים הזאת, היא עדיין נזקקת לטיפול נפשי. על כן אני שמח על הערעור הזה. אני מצפה שהאישה הזאת תישלח לכלא, שתרגיש כיצד מרגיש פושע שביצע עבירות כה חמורות".

המורה הורשעה בביצוע מעשים מגונים בתלמידתה לשעבר

המורה, תושבת הצפון בת 54, הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות ניסיון בעילה בהסכמה ובמעשים מגונים בתלמידתה לשעבר, מאז היתה בת 13 ועד גיל 17. נוסף על ששת חודשי עבודות השירות, הוטל עליה לפצות את המתלוננת ב-15 אלף שקלים.

עו"ד תמי אולמן (גלובס)

יחד עם זאת, הערעור שהגישה הפרקליטות עלול להחמיר עמה את הדין. אם יחליט בית המשפט המחוזי לקבל את הערעור, עלולה האישה לשאת בעונש מאסר בפועל.

עורכת הדין תמי אולמן, פרקליטתה של המתלוננת, הביעה שביעות רצון מערעור הפרקליטות על החלטת בית המשפט. "הצעירה מרוצה מהגשת הערעור. העונש המקל לו זכתה המורה אינו עומד ביחס ישר למעשים החמורים אותם עשתה המורה בתלמידתה", הסבירה אולמן.