תיעוד: כך עומת הגזבר עם מעילת הענק בכספי הקיבוץ

יהודה דורון, מי שהיה גזבר קיבוץ שפיים, נשלח לשמונה וחצי שנות מאסר אחרי שהורשע במעילת ענק בכספי הקיבוץ. לפני 10 שנים, כשעלה החשד, דורון זומן לפגישה במזכירות הקיבוץ בה הטיח בפניו המזכיר את ההאשמות. הפגישה עומדת במרכז כתבה שתשודר במלואה ב"אולפן שישי" לאחר שביהמ"ש נעתר לבקשת חדשות 2 לפרסום הקלטת

בשבת בבוקר, בדיוק לפני 10 שנים, רעדה האדמה בקיבוץ שפיים. מי שהיה הגזבר הכל יכול של הקיבוץ, בן למייסדיו, זומן לפגישה במזכירות הקיבוץ ועומת עם החשדות כי ביצע מעילה בכספי הקיבוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה ישבו יובל שגיא, מזכיר הקיבוץ ורואה החשבון, יהודה בר-לב. הפגישה תועדה במלואה. ביום שישי ב"אולפן שישי" נשדר קטעים נרחבים מאותה פגישה דרמטית, אז הודיע מזכיר הקיבוץ לגזבר יהודה דורון כי הוא חשוד במעילת ענק. כעת הותרה ההקלטה לפרסום בעקבות פניה של חדשות 2 לבית המשפט.

"השיחה מתקיימת מזה שאנחנו אוהבים אותך ומעריכים אותך, ואתה יודע זה לא מהיום", אמר מזכיר הקיבוץ לגזבר בשיחה. "לאחר שגילינו מה שנראה לנו כמעילה שאתה עשית, מצאנו לנכון להזמין אותך. אני מבין שהנושא הוא קשה. הוא קשה גם לנו מאוד".

החוקר, שהשתתף בשיחה, הציג את אז את החשדות: "הסיפור הוא כמו שאתה מכיר, יצאו צ'קים לפקודתך ולפקודת אשתך ונכנסו לחשבונות שהם לא חשבונות הנאמנות (של הקיבוץ), לחשבון אחר, לחשבון על שמכם. זהו. והוא לא משתחרר לקיבוץ".

יהודה דורון. הורשע במעילה (חדשות 2)

הגזבר הורשע בגניבה של 16 מיליון וחצי ש"ח

בשיחה משיב הגזבר: "זה לחלוטין לא מדויק", והחוקר מתעקש: "זה כן מדויק". יהודה דורון טען במהלך המשפט שהתנהל נגדו, כי ידע זמן רב לפני אותה פגישה כי חושדים בו. ייתכן שבשל כך שמר על קור רוח.

"אני מוכן ללכת למשטרה", אמר לחוקר באותה שיחה לפני 10 שנים. "המשטרה תחקור אותי. יש נגזרות לדבר הזה. אולי קיבלת ייפוי כוח לבדוק דבר מסויים, אבל אתה לא מכיר את התמונה המלאה".

מזכיר הקיבוץ אמר כי הוא רוצה להאמין בחפותו: "החשד הוא למעילה, ואני כל הזמן רוצה לשמוע ממך שזה לא". הגזבר השיב בתקיפות: "אני אומר חד משמעית שזה לא. לא שזה חצי חד משמעי, אני אומר חד משמעית לא".

בחודש שעבר הורשע גזבר הקיבוץ יהודה דורון בגניבה. בית המשפט קיבל את עמדת התובעים, ירון גולומב ואלעד פנחס מפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, כי דורון גנב מחבריו בקיבוץ במשך שנים לפחות 16 וחצי מיליון שקלים. השופטים גזרו עליו שמונה וחצי שנות מאסר.