השיטה: איזולירבנד על נורית התקלה ברכב

בעל מגרש רכב מהדרום מואשם שהסתיר מלקוחותיו כי המכוניות שהוא מוכר להם עברו תאונות קשות והן במצב "טוטאלוס", תוך שהוא מזייף אישורים. על פי כתב האישום, באחד המקרים הוא הדביק איזולירבנד ברכב כדי להסתיר את מנורת הביקורת שמתריעה על תקלה בכריות האוויר. כתב האישום מייחס לו גם שורה ארוכה של עבירות מס

אילוסטרציה (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (ב') כתב אישום נגד אפי בן כליפא, בעל מגרש כלי רכב בדרום, המואשם כי סיכן את חיי לקוחותיו בכך שמכר להם כלי רכב שעברו תאונות קשות, הוכרזו "טוטאלוס" ותוקנו מבלי שיידע אותם על התאונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, על פי כתב האישום, הוא זייף חתימה של מכונאי מוסמך ומכר במספר הזדמנויות כלי רכב שלא היו בהם כריות אוויר או שחגורות הבטיחות שלהם היו מקולקלות. בדרך זו הוא שלשל לכיסו ממכירת כלי הרכב המסוכנים יותר משלושה מיליון שקלים.

כאשר באחת המכוניות שמכר בן כליפא נדלקה מנורת הביקורת שמתריעה על תקלה בכריות האוויר - במקום לטפל בתקלה הוא הדביק, על פי כתב האישום, איזולירבנד שהסתיר את מנורת הביקורת בלוח הביקורת של כלי הרכב. הוא מואשם גם בעבירת שוחד לאחר ששוטרות סמויות שהגיעו למגרש שלו רצו לבדוק את תקינות המכונית שהציע להן במכון בדיקה. על פי כתב האישום, הוא הציע לבודק 500 שקלים כדי שישקר לשוטרות.

כתב האישום מייחס לבן כליפא גם זיוף חשבוניות, הלבנת הון, והעלמת הכנסה בהיקף של למעלה מ-11 מיליון שקלים. הוא מואשם גם בניהול ספרי חשבונות כוזבים, פעולה ברכוש אסור, סילוק נכסים במרמה והונאת נושים.