בהולנד הוחלט: ברלנד יגורש לישראל

האם הרב יועמד סוף סוף לדין בישראל - שלוש שנים אחרי שהוגשו נגדו תלונות על הטרדה מינית? אחרי שגורש ממרוקו, זימבבואה ודרום אפריקה, עבר הרב להולנד, שם החליט בית המשפט להסגיר אותו לישראל. פרקליטו אמר שיערער לבית המשפט העליון המקומי, ערעור שידון בתוך מספר חודשים. עד אז הרב לא ייעצר

הרב אליעזר ברלנד, ארכיון (חדשות 2)

הרב אליעזר ברלנד יוסגר לישראל - כך קבע היום (חמישי) בית המשפט בהולנד. הרב החשוד בהטרדה מינית נמלט מישראל לפני יותר משנתיים, ומאז ניסה להשתקע במדינות שונות. הרב, מנהיג אחד הפלגים של חסידות ברסלב וראש ישיבת "שובו בנים", יוסגר לארץ אם בית המשפט העליון של הולנד לא יקבל את ערעורו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט באמסטרדם קבעו השופטים שראוי שהטיעונים של שני הצדדים, מדינת ישראל מחד והרב ברלנד מאידך, יישמעו בבית משפט בישראל ולא בהולנד ולפיכך יש מקום להסגיר את הרב, על מנת שיעמוד לדין בישראל. עם זאת פרקליטו, עו"ד שרון נהרי, סיכם עם השלטונות ההולנדיים שעד קיום הדיון בערעור, בעוד כמה חודשים, הרב לא ייעצר, ויוכל להישאר כאזרח חופשי בהולנד.

בשנת 2012 הוגשו מספר תלונות על הטרדה מינית נגד הרב, ובתחילת 2013 הרב, בן 77, נמלט מישראל. הוא עבר במשך השנים להתגורר במרוקו, בזימבבואה ובדרום אפריקה - אך גורש משלוש המדינות האפריקניות הללו. לפני חמישה חודשים הגיע הרב לאמסטרדם, הוא נחקר אך שוחרר בתנאים מגבילים.

ישראל הגישה בקשה להסגרתו, והרשויות בהולנד החלו לדון בפרשה בחודש אוקטובר. כעת כאמור, בית המשפט החליט להסגירו לארץ, אך יעברו עוד מספר חודשים עד שבית המשפט העליון בהאג ידון בערעור שהגיש פרקליטו. ‎