השוטרת לבג"ץ: תנו לי להתראיין

האישה שהתלוננה כי נצ"מ משה איבגי הטריד אותה מינית טוענת כי מתרחשת נגדה "התקפה נבזית" בתחנת המשטרה עליה מפקד איבגי, והיא דורשת להתראיין בתקשורת כדי לספר את גרסתה. בעתירה לבית המשפט העליון היא כותבת: "תנו לי לספר את הסיפור שלי"

"מכפישים אותי". נצ"מ משה איבגי, ארכיון (חדשות 2)

השוטרת שהתלוננה כי מפקד תחנת באר שבע ניצב משנה משה איבגי הטריד אותה מינית, עתרה הבוקר (חמישי) לבג"ץ, באמצעות באי כוחה עו"ד גיא אופיר, עופר רוזנבלום ועופר מוסקוביץ, בבקשה שיאפשרו לה להתראיין, זאת בניגוד לעמדת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העותרת מבקשת להתראיין לתקשורת, ולספר את סיפורה, הן כדי לפנות אל נשים נוספות אשר טרם אזרו אומץ להתלונן, והן היא מבקשת להתראיין כדי להדוף את ההתקפה הנבזית המתנהלת נגדה בתחנת המשטרה עליה מפקד הנצ"מ, ובסביבתה הקרובה והמרוחקת", כתבו עורכי הדין.

לדבריהם, השוטרת ביקשה בין היתר להתראיין מדובר מחוז דרום, ומהדוברות במטה הארצי ובקשתה נדחתה. "העותרת כמי המעוניינת להמשיך לשרת במשטרה, אינה מעוניינת להטיל דופי בפיקוד הבכיר. אולם אי אפשר שלא להשתחרר מהתחושה הקשה שמא המשטרה מנסה למנוע מן העותרת לספר את סיפורה מתוך מניעים זרים".

"פרסמו עלי שאני שקרנית ונקמנית"

איבגי, מפקד תחנת המשטרה של באר שבע חשוד בהטרדה מינית של שלוש שוטרות, והחקירה עודנה מתנהלת במחלקה לחקירות שוטרים.

עו"ד גיא אופיר (באדיבות המצולם)

"אני מותקפת במקום עבודתי בשל העובדה שיצאתי נגד מי שמחזיק בכוח רב במקום העבודה שלי", היא כתבה במכתב למפכ"ל שהגיע לידי חדשות 2 Online. "פרסמו עליי בתקשורת שאני שקרנית, נקמנית ועוד שורה רבה של תיאורים. אני מבקשת ממך, אדוני המפכ"ל, תן לי לספר את הסיפור שלי".

בעקבות פרסום המכתב הורה המפכ"ל דנינו ליועצת המפכ"ל לענייני נשים, תת ניצב יעל אדלמן, ליצור קשר בהקדם עם השוטרת. בשיחה בין השתיים נקבעה פגישה ביניהן שתיערך כבר בימים הקרובים. כמו כן, הבטיחה אדלמן לשוטרת כי היא תסייע לה במצוקותיה.