כתב אישום: דקר את זוגתו לשעבר בלבה וגרם למותה

כתב אישום הוגש נגד אבנר (ברק) טווק בגין רצח זוגתו לשעבר נאווה חן ז"ל בסוף חודש אוקטובר בתל-מונד. כתב האישום חושף את מסכת ההטרדות והאיומים של טווק, שסירב להשלים עם רצונה של חן לסיים את הקשר עימו. למרות שהתלוננה במשטרה, הנאשם המתין לה בחצר ביתה ודקר אותה

פרקליטות מחוז המרכז הגישה הבוקר (ג') לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום חמור נגד אבנר (ברק) טווק בגין רצח נאווה חן ז"ל לפני כחודש בתל-מונד. כתב האישום חושף את מערכת היחסים בין השניים, שהידרדרה בחודשים שקדמו לרצח, ואת מסכת ההטרדות של טווק שהטיל אימה על חייה של זוגתו לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, טווק, שהיה בן זוגה של חן בשנתיים שקדמו ברצח, לא השלים עם רצונה לעזוב אותו. הוא החל לאיים עליה ולהטריד אותה באמצעות הטלפון הסלולרי, הפייסבוק ובסקייפ. טווק אף אמר לה כי "אם לא תהיה שלו, לא תהיה של אף אחד".

בעקבות ההטרדות הבלתי פוסקות, נאלצה חן לחסום את אפשרותו של הנאשם לתקשר איתה. בהמשך אף הגישה תלונה במשטרה כנגד טווק, שבה תיארה את מסכת ההטרדות והאיומים שהפעיל נגדה. זמן קצר לאחר מכן, שבוע בלבד לפני הרצח, פנתה חן שוב למשטרה וטענה שההטרדות נמשכות.

על פי כתב האישום, כשהבין טווק כי חן אינה מתכוונת לשוב ולהיות עימו בקשר החליט לרצוח אותה. הוא פנה למכר אשר עובד עימו וביקש ממנו לסייע לו להשיג אקדח. המכר מסר לו כי אין לו יכולת לסייע לו בעניין, ובשל כך החליט הנאשם לרצוח אותה באמצעות סכין. יום לפני הרצח אף אמר הנאשם לאחד ממכריו כי בכוונתו לפגוע בזוגתו לשעבר.

בחודש אוקטובר האחרון המתין לה טווק בחצר ביתה, כשהוא אוחז בידו סכין. בין השניים התפתח ויכוח סוער במהלכו תקף הנאשם את חן פצע אותה בכל חלקי גופה - ודקר אותה בלבה, זאת מתוך כוונה לגרום למותה. טווק נמלט מהזירה ונעצר יומיים לאחר מכן באשקלון.

"נקווה שלא יראה אור יום"

עו"ד קרן לוי, נציגת הפרקליטות בדיון, אמרה כי "על רקע אי ההשלמה של הנאשם עם רוצנה של המנוחה לסיים את הקשר עמו, גמלה בליבו החלטה מודעת לרצוח אותה. כחודש לפני הרצח, ניסה הנאשם להשיג אקדח, והוא אף הצהיר בפני המנוחה שאם לא תהיה שלו, לא תהיה של אף אחד אחר".

"נוסח הדברים הללו, אנחנו לא מקבלים את גרסתו של הנאשם בהתאם לנפילתה של המנוחה על הסכין, וכן לא מקבלים את גרסתו כי לא הייתה לו כוונה לרצוח אותה. מכאן כתב האישום החמור", הוסיפה עו"ד לוי.

פרקליטו של הנאשם, עו"ד גיא עין-צבי מטעם הסנגוריה הציבורית אמר בתום הדיון כי "מדובר בתיק מורכב מאוד. מטבע הדברים נלמד את חומר החקירה ונוכל להשיב לטענות המובאות בכתב האישום".

אתמול הביעו במשפחתה של חן סיפוק עם קבלת הידיעה על הכוונה להגיש נגד ברק כתב אישום. "אנחנו נמשיך לעקוב ולא נרפה ממנו עד שבית המשפט ישלח אותו לכלא לכל חייו. נקווה שלא יראה אור יום", ציינו בני המשפחה בשיחה עם חדשות 2. "סוף סוף השלב הראשון במאבק שלנו הגיע לסיומו".

טווק וחן ז"ל (באדיבות המשפחה)

"הבנתי שהוא עשה משהו רע"

בריאיון לחדשות 2 סיפרה בחודש שעבר בתה בת ה-17 של חן, קורל אסרף, על רגעי הזוועה שבהם מצאה את אמה פצועה במצב קשה בפתח הבית, לאחר ששבה ממסע בית הספר לפולין. "ברגע שהייתי ליד הכניסה לרחוב, ראיתי אותו (החשוד ברצח) רץ עם איזשהו ניילון ביד. הוא היה ממש חיוור ורץ מהר והבנתי לפי הפנים שלו שהוא עשה משהו רע", סיפרה קורל אסרף.

"מיהרתי בריצה אל הבית וראיתי אנשים סביב הבית. התקרבתי וראיתי את אמא שלי שוכבת עם הרבה דם מסביב. ישר הבנתי שהוא דקר אותה", היא אומרת. "כשהגיע אמבולנס, התחילו לעשות לה החייאה ואחרי כמה דקות פינו אותה לבית חולים. ניסיתי לדבר אליה. אמרתי לה 'אמא, אמא', אבל היא לא הצליחה להגיב, רק התנשמה ממש".

לדברי הבת, היא הייתה עדה בעבר לוויכוחים ולריבים בין טווק לבין אמהּ. "הייתה פעם אחת שהוא נכנס הביתה מהחלון כשלא היינו שם. כשהיו את הריבים ראיתי שהוא קצת מלא בסדר, שהוא מפחיד. ראו עליו שהוא אלים ומאיים".

"אמא תמיד הייתה שמחה ועשתה הכל כדי להגן עלינו. היא הייתה אמא טובה. אני פוחדת שהוא (החשוד ברצח) יחזור וינסה לעשות משהו לאחיות שלי. אני מצפה מהמשטרה שלא יעזבו את העניין ושימצאו אותו. זה רוצח שמסתובב חופשי וזה מסוכן לכולם".