אישום: תושב ירושלים "קידם פעילות של החמאס"

כתב אישום הוגש נגד תושב ירושלים, שמואשם בהעברת כספים למשפחות אסירים ביטחוניים בשם ארגון החמאס. לטענת הפרקליטות, הנאשם יצר קשר עם חבר בארגון החמאס ברצועת עזה, ששוחרר בעסקת שליט, ופעל בהנחייתו בהעברת כספים

תושב ירושלים מואשם בחברות בחמאס ופעולה למטרות טרור: הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד מאג'ד ג'ועבה, אסיר לשעבר בן 33, שלטענתם העביר כספים למשפחות אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל. לג'ועבה מיוחסות עבירות של חברות בארגון טרוריסטי ופעולה ברכוש למטרות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, ג'ועבה היה חבר בארגון חמאס מאז שנת 2004, ויצר קשר עם פעיל חמאס בעזה - אסיר לשעבר בשם באסם אבו סנינה ששוחרר בעסקת שליט. הפרקליטות טוענת כי ג'ועבה סייע בהעברת כספים למשפחות אסירים פלסטינים בהוראת אבו סנינה.

בכתב האישום נטען כי בחודש מאי האחרון יצר הנאשם קשר עם אשתו של האסיר חאלד אגבריה, שמרצה חמש שנות מאסר בגין סיוע לאויב ומגע עם סוכן החוץ. לאחר מכן, טוענים בפרקליטות, ג'ועבה העביר לאשת האסיר 15 אלף שקלים עבור בעלה.

"החזיק חומרי תעמולה והנחיות לביצוע פיגועים"

בנוסף מואשם ג'ועבה בהעברת 1,800 דולר לאשתו של אסיר אחר, איימן סלהב, שכלוא לשבע שנים בגין עבירות ביטחוניות. עוד נטען בכתב האישום כי ג'ועבה פעל בשם עמותת "נור" - זרוע של החמאס שפועלת לתגמל משפחות אסירים, והוגדרה בעבר כבלתי חוקית.

"במעשיו אלה, העביר הנאשם כספים של ארגון טרור, במטרה לתגמל בעבור ביצוע של מעשה טרור וקידם פעילות של ארגון החמאס וכן נתן שרות להתאגדות בלתי חוקית", נכתב בכתב האישום, "הנאשם החזיק במחשביו האישיים ובביתו חומר רב הקשור לארגון: חומרי תעמולה של הארגון ושל האחים המוסלמים, וכן חיבורים העוסקים בהנחיות לביצוע פיגועים שנכתבו על ידי אסירים שונים בארגון שהיו מעורבים בביצוע פיגועים".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים: "העבירות המיוחסות למשיב ונסיבות ביצוען ועברו מקימים חשש סביר, כי שחרורו יסכן את בטחון הציבור", נכתב בבקשת הארכת המעצר, "חומרת העבירות המיוחסות למשיב לפיהן פעל ביודעין במסגרת ארגון טרור והיה איש קשר מרכזי בהעברות כספים בארגון ועברו הפלילי, מבססים את המסקנה כי אין תחליף ראוי למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו".