אישום: הציע לאמהות שלם על מין עם בנותיהן

כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד ירון שאלתיאל, בן 38 מירושלים, מתאר כיצד פיתה אימהות לשכור את בנותיהן תמורת אלפי שקלים, על מנת שיבצע בהן עבירות מין. הוא הואשם בשתי עבירות של ניסיון לסחר בבני אדם

ניסה "להשכיר" ילדות עבור מין (AP)

ניסה "להשכיר" ילדות לצורך ביצוע עבירות מין: פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ירון שאלתיאל, בן 38 מירושלים, בגין ביצוע של שתי עבירות של ניסיון לסחר בבני אדם . שאלתיאל מואשם שפיתה אימהות "להשכיר" לו את בנותיהן תמורת אלפי שקלים, על מנת שיבצע בהן עבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, במהלך החודשים ספטמבר ואוקטובר, נהג שאלתיאל לגלוש באתרי אינטרנט במטרה לאתר אמהות לילדות בנות 9 עד 12 ולהציע להן לאפשר לו לשכור את בנותיהן, בכוונה לבצע בהן עבירות מין, בתמורה לתשלום של אלפי שקלים שיעביר לידי האמהות.

במהלך ספטמבר האחרון, במספר הזדמנויות, פנה שאלתיאל לאישה באמצעות אתר אינטרנט ושאל האם יש לה בת בגילאי 10-12. הוא הציע כי ישלם לה 5,000 שקלים בתמורה למפגש עם הילדה, אשר במהלכו יקיים עמה מגע מיני.

האישה טענה בפניו כי היא אמא לילדה בגיל המתאים, אף שאיננה אם לילדה כלל. זאת, על מנת לקבל משאלתיאל פרטים נוספים ולהגיש נגדו תלונה במשטרה. בהמשך הציע לה כי תביא את ילדתה למקום מפגש שבו יקיים עם הילדה מגע מיני, ואם היא "יפה" אזי בתמורה לכך הוא ישלם לה 6,000 שקלים.

"אם הילדה יפה, אקיים איתה יחסי מין במלון"

בעקבות תלונתה של האישה, ניהלה המשטרה חקירה סמויה שבמסגרתה נרשמו שוטרים באתר בכינויים שונים ובהם הציגו עצמם כנשים, על מנת להתחקות אחר מעשיו של שאלתיאל שזהותו לא הייתה ידועה למשטרה.

במסגרת החקירה הסמויה, התכתב הנאשם במשך תקופה של חודש עם שוטר שהציג עצמו באתר בכינוי "ravital", וציין כי הוא מחפש ילדה לקשר אירוטי. בנוסף, נוהלו שיחות טלפון בינו לבין שוטרת שהציגה עצמה כאותה "ravital".

לאחר מספר ניסיונות לתאם מפגש עם "ravital" והילדה, קבע הנאשם מפגש עם השוטר המתחזה ואמר לו להביא עמו את ילדתו לבית מלון בתל אביב. אם הילדה תישא חן בעיניו - כך כתב לשוטר שהתחזה לאם - אזי יקיים עמה יחסי מין.

לפני כשבועיים בשעות הבוקר, התקשר שאלתיאל למלון בתל אביב ושילם באמצעות כרטיס אשראי עבור שכירת חדר בין השעות 11:00-18:00. הוא הגיע מביתו בירושלים למלון והביא עמו חפיסת קונדומים, סבון וסך של כ- 6,200 שקלים במזומן. הוא נעצר על ידי שוטרים שהמתינו באולם הקבלה של המלון.