אישום: דומרני איים על "הרנטגן", הרב התפלל למועמד בו לא תמך בבחירות

כתב אישום הוגש נגד ראש ארגון הפשע בדרום שלום דומרני על התערבות במערכת הבחירות לטובתו של ראש העיר המכהן יחיאל זוהר. לפי האישום, במחנהו של הרב אברג'ל חששו כי זוהר לא ייבחר ופנו לעזרתו של דומרני. העבריין מואשם כי איים על אנשיו של הרב. בשל האיומים, חשש "הרנטגן" לחייו ושכר מאבטחים חמושים

נאשם בסחיטה וקשירת קשר. דומרני (חדשות2)

לאחר חקירה שארכה כשבועיים, הוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שלום דומרני, ראש ארגון הפשע בדרום בגין התערבות במערכת הבחירות בנתיבות ואיומים על הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן". דומרני מואשם בסחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, הפרעה למערכת הבחירות בנתיבות ושיבוש הליכי משפט. בנוסף, הוגשו כתבי אישום גם נגד עוזרו של הרב אברג'ל, עמנואל אלישע, ואחד מאנשיו של דומרני, מרדכי (מומי) קסנטיני. השניים מואשמים בקשירת קשר בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות, נטען כי דומרני פעל באיומים על מנת לקדם את מועמדו בבחירות, ראש העיר יחיאל זוהר. לפי האישום, במהלך הבחירות, בה היו מעורבות חצרות של רבנים מרכזיים, נחלקו רבני העיר בתמיכה בין מועמדים שונים. בעוד שמחנהו של הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן", תמך במועמד אייל מסיקה, תמכו נאמניו של הרב יורם אברג'ל בראש העיר המכהן, יחיאל זוהר.

באישום נטען כי הפילוג בין הרבנים הוביל למתיחות רבה בין המחנות, שלעיתים גלשה עד לפסים אלימים. במהלך תקופת הבחירות התעורר חשש במחנה אברג'ל כי סיכוייו של מסיקה להיבחר לראשות העיר גבוהים מאלה של יחיאל. לפי כתב האישום, בשלב זה החליטו אנשי אברג'ל לנצל את היכרותם עם דומרני, ועוזרו של הרב שוחח איתו.

איפרגן ודומרני. "הרב חשש לחייו"

"הרנטגן" שכר מאבטחים חמושים

בפגישה, נטען באישום, עוזרו של הרב ביקש מאנשי דומרני לאיים על מחנה איפרגן ולגרום לאנשיו להפסיק לפעול לטובתו של אייל מסיקה. לאחר הפגישה, הגיעו הנאשמים, דומרני וקסנטיני, למוסדות חינוך של הרב איפרגן כדי להעביר מסר מאיים מול פעילותו של הרב ואנשיו במחנה השני ביום הבחירות.  

"מפאת האיומים שהטילו הנאשמים על הרב איפרגן, חשש הרב לחייו ולחיי בני משפחתו ושכר את שירותם של מאבטחים חמושים, שאיבטחו את ביתו ביום הבחירות", נכתב באישום, "בנוסף בשל האימה, התפלל הרב איפרגן להצלחתו של יחיאל זוהר בבחירות, ולכך שמסיקה לא ייבחר". עוד צויין, כי לאחר האיומים הפסיקו פעילים מרכזיים במטה הבחירות של מסיקה לפעול בחופשיות למענו.

עם הגשת כתב האישום הגישה הפרקליטת לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים. "התנהגותם של המשיבים מצביעה על הפחד הממשי של המתלונן, שבגינו המתלונן והרב מילאו אחר מבוקשם של המשיבי ונמנעו מלפעול באופן חופשי ביום הבחירות", נכתב בבקשת המעצר.

בשבוע שעבר הורה בית משפט השלום לשחרר את שלום דומרני למעצר בית, אך לאחר יום החליט בית המשפט המחוזי להפוך את ההחלטה ולהאריך את מעצרו של ראש ארגון הפשע בארבעה ימים. בעוד מעצרם של דומרני, קסנטיני ועמנואל הוארך, יתר המעורבים בפרשה שוחררו למעצר בית. אחד החשודים, הרב יצחק אברג'ל, שוחרר ממעצר אך הורחק מהעיר נתיבות, מחשש למהומות.