הנאשמת ברצח ילדיה - כשירה לדין

הפסיכיאטר המחוזי בירושלים קבע כי קרינה בריל, שנאשמת ברצח ילדיה איגור בן ה-7 ומירה בת ה-5 לפני כחודשיים - שפויה. "מצבה הגופני והנפשי יציב והיא אינה זקוקה עוד לטיפול פסיכיאטרי", כתב בהחלטתו. בית המשפט טרם קיבל החלטה בנושא

כשירה לעמוד לדין. בריל (פייסבוק)

"מצבה הנפשי והגופני יציב, היא אינה זקוקה להמשך אשפוז פסיכיאטרי" - כך קבע היום (ה') הפסיכיאטר המחוזי בירושלים, בהתייחסו לקרינה בריל, הנאשמת ברצח שני ילדיה, איגור בן 7 ומירה בת 5, לפני כחודשיים בירושלים. על פי קביעת הפסיכיאטר, בריל יכולה לעמוד לדין, אך בית המשפט טרם אמר את דברו בעניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטיה של בריל, מטעם הסנגוריה הציבורית, סיפקו עמדה אחרת מבית חולים ברוסיה, שלפיה היא סובלת ממחלת נפש ואינה כשירה לעמוד לדין.

במהלך הדיון נאמר כי בריל הייתה מודעת למעשיה ואף בשלב מסוים הבינה את חומרת המעשה. עדויות לכך, כפי שנאמר בבית המשפט, נמצאו בזירה. בשל כך, הורה השופט יגאל מרזל על המשך מעצרה של בריל עד לתום ההליכים במתקני שב"ס, תוך הפסקת מעצרה בתנאי אשפוז במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים הדסה עין כרם.

"הגיעו חומרים מרוסיה שלפיהם היא הייתה מאושפזת מספר פעמים והיא אובחנה כסובלת ממחלה נפשית", אמר פרקליטה מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד אריאל הרמן. "החומרים האלו לא היו בפני הפסיכיאטר המחוזי. היא מתקשרת ומדברת. מצבה לא קל, היא מבינה מה היה. אחותה ואמה מבקרות אותה והן בקשר הדוק".

האישום: "השתמשה בסכין מטבח" (פייסבוק)

בריל הואשמה ברצח ילדיה: "השתמשה בסכין מטבח"

בחודש שעבר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד קרינה בריל בגין רצח שני ילדיה, איגור בן 7 ומירה בת 5, כחודש לפני כן. כתב האישום מגולל את השתלשלות האירועים שהובילה בסופו של דבר לרצח המזעזע שבוצע בדירתה של בריל בירושלים.

בריל, שעלתה לארץ בחודש מרס האחרון חוותה קשיי קליטה רבים ובין השאר תואר כי נקטה באלימות כלפי אחד מילדיה ובמהלך ראש השנה האחרון אף ניסתה להתאבד.

עוד עולה כי בריל טופלה במשך התקופה האחרונה על ידי גורמי הרווחה. בשלב מסוים היא הביעה חשש מכך שהרשויות יוציאו את ילדיה מחזקתה. יממה לפני פגישה שקבעו הרשויות עמה, בריל ציינה בפני אחותה נדיה כי לא תאפשר לאף גורם לקחת את ילדיה ממנה, וכי היא מתכוונת לפגוע בהם ובעצמה.