שי ניצן הוא פרקליט המדינה הבא

ועדת האיתור בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליטה להמליץ למנות את עו"ד שי ניצן לתפקיד פרקליט המדינה הבא במקומו של משה לדור, שיפרוש במהלך דצמבר. האישור הסופי יתבצע על ידי שרת המשפטים ציפי לבני. ההחלטה לא נתקבלה פה אחד

הפרקליט הבא: עו"ד שי ניצן (חדשות 2)

ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה ה-11 של ישראל החליטה להמליץ למנות את שי ניצן לתפקיד פרקליט המדינה הבא. חבריה הוועדה, ביניהם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין ומנכ"ל משרד המשפטים, גיא רוטקופף, כתבו כי ניצן הוא המועמד המתאים ביותר לאור האתגרים והמשימות העומדים בפני הפרקליטות בשנים הקרובות. את ההחלטה הסופית תקבל שרת המשפטים ציפי לבני, שלא צפויה להתנגד להמלצת הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד שי ניצן הוא היום המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. עוד לפני שהתכנסה הוועדה גורמים בפרקליטות טענו שי ניצן שהוא המועמד המועדף על היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לתפקיד פרקליט המדינה במקום משה לדור שיסיים את תפקידו בחודש הבא. ההחלטה לא התקבלה פה אחד: פרופ' אריאל בנדור, תמך במועמדותו של  המשנה לשעבר של פרקליט המדינה, עו"ד יהושע למברגר.

"בסופו של תהליך, לאחר שנבחנו כל המועמדים, סברה הוועדה כי עו"ד ניצן בלט בהופעתו בפניה, במומחיות המקצועית שצבר במחלקות השונות בפרקליטות המדינה ובמשרד המשפטים, תוך טיפול במגוון עניינים וסוגיות רגישות ומורכבות, בהצטיינותו האקדמית במגוון תחומים ובתפקידיו השונים", נכתב בהודעת משרד המשפטים.  

"הציג חזון לעתיד הפרקליטות"

הפרקליט היוצא משה לדור (יוסי זילברמן, חדשות 2)
"בהכרת המערכת ובחזון שהציג לגבי עתיד הפרקליטות, הן בהיבט המהותי והן בהיבט הניהולי. עו"ד ניצן שכנע בדבר יכולתו להניע תהליכים ושינויים בפרקליטות והרשים בהמלצות המקצועיות והאישיות יוצאות הדופן מגורמים ברי סמכא בעולם המשפט", הוסיפו בוועדה.

שי ניצן הצטרף למשרד המשפטים ב-1989, וייצג בין השאר את המדינה בעתירות מנהליות שהוגשו לבג"צ במשך שמונה שנים. בשנת 2004 נבחר במכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, תפקיד אותו מילא במשך 8 שנים. לפני כשנתיים נבחר לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.