17 שנות מאסר לתושב עזה שהורשע בשני מקרים של ניסיון רצח חיילים

במקרה אחד הניח מטען בציר עליו נסעו טנקים צה"ליים ובמקרה אחר ביצע ירי לעבר מוצב צה"ל מחוץ לרצועת עזה. "הנאשם היה חדור מטרה ופעל בדבקות כדי לשלוח ידו בבטחון המדינה ובאזרחיה", נכתב בפסק הדין

יישלח ל-17 שנים בכלא. ארכיון (חדשות 2)

במסגרת עסקת טיעון נשלח היום (ג'), ראמי אלעילה, תושב עזה, ל-17 שנות מאסר לאחר שהורשע בשתי עבירות של ניסיון רצח בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. אלעילה היה חלק מחוליית מחבלים שהניחה מטען חבלה על כביש הנמצא על ציר בו טנקים של צה"ל נהגו לסייר. במקרה אחר, היה מעורב בירי לעבר מוצב צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "הנאשם היה חדור מטרה ופעל בדבקות כדי לשלוח ידו בבטחון המדינה ובאזרחיה", נכתב בפסק הדין. ""מעשים אלו דורשים תכנון מבעוד מועד, והנזק שצפוי היה להיגרם מהם הוא קטלני".

על פי הכרעת הדין גויס אלעילה בשנת 2002, על ידי פעיל בארגון גדודי חללי אל-אקצה. במסגרת פעילות טרור שביצעו ביחד, בשנת 2003, השניים הניחו מטען חבלה על ציר הסמוך לשכונת סג'אעיה שבעזה. כשהתקרב טנק צה"לי התפוצץ המטען אך למרבה המזל לא נגרם נזק לטנק או לחיילים שהיו בו.

שנה קודם לכן לקח אלעילה חלק בירי שבוצע לעבר מוצב צה"לי באיזור נצרים. באירוע זה אלעילה וחבריו, ירו אל המוצב מאקדח והשליכו מטעני צינור, שאחד מהם התפוצץ. גם במקרה זה לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

נוסף ל-17 שנות המאסר בפועל שקיבל אלעיל, נגזרו עליו עוד שנתיים מאסר על תנאי, למשך שלוש שנים מיום שיחרורו.