ראש עיריית נצרת עילית כפר באשמת השוחד

עם פתיחת משפטו של שמעון גפסו הוא דאג להבהיר: האישום נגדי חסר בסיס. גפסו מואשם כי העביר לחבר מועצה מסר לפיו גרושתו תפוטר אם לא יעזוב את תפקידו. לאחר שלא נענה להצעת ראש העיר, גרושתו פוטרה

שמעון גפסו. כפר באשמה (פלאש 90)

ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו משוכנע בחפותו. הבוקר, עם פתיחת משפטו בבית המשפט המחוזי בחיפה בפרשת השוחד המיוחסת לו, הוא כפר בהאשמות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום נגד גפסו הוגש בחודש יוני האחרון. על פי האישום, גפסו הפעיל לחצים על חבר מועצה והעביר לו מסר לפיו גרושתו תפוטר אם לא יעזוב את תפקידו. ואכן, גרושתו של חבר המועצה, שמועסקת בחברה הכלכלית בעירייה, פוטרה לאחר שלא נענה "להצעת" ראש העיר, כך על פי כתב האישום.

בדיון היום דחה גפסו, באמצעות פרקליטתו עו"ד פנינת ינאי, את האשמות שיוחסו לו. "מדובר באישום חסר בסיס", אמרה עו"ד ינאי בדיון. "הראיות שמנסה התביעה להציג אינן תואמות לא את העובדות ולא את סעיפי העבירה".

 

עו"ד פנינת ינאי (פייסבוק)

בסוף החודש שעבר התעוררה סערה כאשר חברת הכנסת מירי רגב, הגנה על גפסו בדיון שהתקיים בוועדת הפנים של הכנסת. הדיון עמד סביב פרשה אחרת בה היה מעורב גפסו. פרשה זו עסקה בפיטורה של היועצת המשפטית של עיריית נצרת עילית.

היועצת התלוננה למשטרה על חשדות למעשים חמורים מצד גפסו ובשל כך ניסה ראש העיר להדיחה. מבקר המדינה ששמע על המקרה, העניק לה מעמד של חושפת שחיתויות ומנע את פיטוריה. אך ח"כ מירי רגב ניסתה לעזור לגפסו לפטר את היועצת.

לאחר ניסיון ההתערבות של רגב, פנו עשרה חברי כנסת ליועץ המשפטי של המשכן, בדרישה לבדוק אם רגב לא הפרה את כללי האתיקה של הכנסת כאשר קראה לפיטוריה של היועצת המשפטית של עיריית נצרת עילית. היועץ קבע שלא נפל פגם בהתנהלותה של רגב. יו"ר הכנסת קרא לרגב להמשיך לנהוג בממלכתיות.