היום צפוי להיבחר פרקליט המדינה הבא

היום תיתכנס ועדת האיתור בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על מנת לבחור את פרקליט המדינה הבא של ישראל במקומו של משה לדור, שיפרוש במהלך דצמבר. שני המועמדים המובילים לתפקיד: המשנה ליועמ"ש, עו"ד שי ניצן, והמשנה לשעבר לפרקליט המדינה עו"ד שוקי למברגר

המועמדים: ניצן, למברגר, זמיר וסגל (פלאש 90, איל יצהר גלובס)

היום (ב') תיתכנס ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה ה-11 של ישראל. חבריה הוועדה, ביניהם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין ומנכ"ל משרד המשפטים, גיא רוטקופף, צפויים להכריע מי יחליף את פרקליט המדינה הנוכחי, משה לדור, שצפוי לפרוש מהתפקיד במהלך חודש דצמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארבעת המועמדים לתפקיד הם  המשנה ליועמ"ש, שי ניצן, המשנה לשעבר לפרקליט המדינה, יהושע (שוקי) למברגר, והשופטים אבי זמיר וצבי סגל. על פי ההערכות, לשי ניצן ולשוקי למברגר ישנם מירב הסיכויים לזכות בתפקיד בזכות ניסיונם הרב בפרקליטות המדינה.

על פי גורמים בפרקליטות, שי ניצן שהוא המועמד המועדף על היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לתפקיד פרקליט המדינה במקום משה לדור

מעדיף את שי ניצן. וינשטיין (חדשות 2)

בפרקליטות משוכנעים כי היועץ המשפטי לממשלה כבר החליט שניצן, שמכהן היום כמשנה של וינשטיין, ימונה לתפקיד ומדובר במכרז תפור. על פי הגורמים וינשטיין יפעל לכך שחברי הוועדה למינוי פרקליט המדינה יבחרו בניצן, למרות הצהרותיו של היועמ"ש בשורה ארוכה של פורומים.

אתמול פנה הפורום המשפטי לארץ ישראל לשרת המשפטים ציפי לבני וליועמ"ש וינשטיין, בבקשה שוועדת האיתור לא תמנה את המועמדים לתפקיד, אלא תמליץ על מתמודדים שיובאו לאישור הממשלה. לטענת הפורום, ישנו ניגוד עניינים בין וינשטיין לעו"ד למברגר, מאחר והאחרון היה מעורב בעסקת הטיעון עם אשתו של היועמ"ש - אביבה וינשטיין - בנוגע להעסקת עובד זר.