גנבת סדרתית תועדה במצלמות האבטחה - והואשמה

כתב אישום הוגש לבית המשפט נגד אישה בת 51 בגין סדרת מקרי גניבה של תיקים מבתי עסק שונים ברחבי הארץ. היא נהגה לקחת מהתיקים את כרטיסי האשראי של הלקוחות ומשכה באמצעותם סכום המוערך ב-200 אלף שקל. האישה נהגה לחבוש כובע רחב שוליים והקשתה על זיהויה במצלמות האבטחה, אך במשטרה הצליחו לאתרה

הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום נגד אישה בת 51 מירושלים בגין שורת מקרי גניבה של תיקים מלקוחות בחנויות ובבתי קפה באזור תל אביב. הנאשמת הספיקה בחצי השנה האחרונה לבצע 30 מקרי גניבה, לאחר ששוחררה ממאסר בשל עבירות דומות, וגנבה סכום המוערך ב-200 אלף שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, פעלה האישה יחד עם חברה - שהמתינה לה במכונית בסמוך לבתי עסק שבהם פעלה. הנאשמת נהגה להיכנס לחנויות ולגנוב את תיקי הלקוחות תוך שניות ספורות. לאחר מכן, היא הוציאה את כרטיסי האשראי מהתיק ואיתרה את הקוד האישי. משהשיגה את הקוד, היא משכה מהבנק סכומי כסף שהגיעו בחודשים האחרונים לסכום של מאות אלפי שקלים.

מכתב האישום עולה, כי באחד המקרים הצליחה האישה למשוך מחשבון בנק אחד 23 אלף שקלים משישה כרטיסי אשראי - שהיו באחד התיקים שגנבה. בנוסף למשיכת הכספים, נטען בכתב האישום שהאישה מכרה את הטלפונים הניידים והתכשיטים שנמצאו בתיקים שאותם גנבה.

הסתתרה ממצלמות האבטחה באמצעות כובע

בעת חקירת הפרשה במשטרת גלילות, טענו החוקרים כי נתקלו בבעיה בזיהוי האישה, שנהגה לחבוש כובע רחב שוליים שהסתיר את פניה ממצלמות האבטחה המותקנות בבתי העסק השונים. "מדובר בגנבת מקצועית שביצעה עשרות אירועים כאלו מאז ששוחררה מבית הכלא", סיפר אבי פרץ, קצין המודיעין בתחנת משטרת גלילות. "איתרנו אירועים שקשורים אליה מירושלים, דרך גוש דן ועד כפר סבא".

"לעתים היא ביצעה 3-4 גניבות ביום", הוסיף קצין המשטרה. "המומחיות שלה היא בעיקר בתי קפה ומסעדות. הקורבנות תלו את תיקיהם על מסעד הכיסא והיא פשוט הייתה לוקחת את התיקים. לאחר מכן הייתה נוסעת במהירות לכספומט, כאשר הקורבן עדיין לא מודע לגניבה או טרם הספיק לבטל את הכרטיס. כך היא הוציאה אלפי שקלים בכל אחד מהמקרים".

פרץ הסביר כיצד הצליחה הנאשמת לפצח את הקודים לכרטיסי האשראי שאותם גנבה. "הן היו מוצאות את הקודים בארנק או בתעודת הזהות. כמו כן רוב עם ישראל שומר את הקוד הסודי בטלפון הנייד תחת שמות קבועים באופן יחסי, לפעמים תאריך לידה ולפעמים הטיות של שם הכרטיס, דיינרס, ישראכרט או ויזה", אמר. "היא עושה את זה כבר שנים רבות ויודעת שאי אפשר לזהות אותה עם הכובע. הצלחנו לתפוס אותה, לאחר שאספנו צילומים רבים שלה גם ממקומות נוספים במסלול שלה מבית הקפה ועד לכספומט וכך הצלחנו לבנות פרופיל".

רוני אוחיון, בעליה של חברת "מעגלים" שהציבה את המצלמות שבהן תועדה האישה, סיפר לחדשות 2 Online כי במקרה שבו צולמה האישה, היא הצליחה לגנוב תכשיט רב ערך שהיה בתיקה של אחת הלקוחות בשווי עשרות אלפי שקלים. "ניסינו במשך זמן רב לאתר את אותה חשודה ולאחר שנודע דבר מעצרה, הלקוחה שממנה נגנב התיק שמחה מאוד לשמוע ומקווה שרכושה יוחזר לה", הסביר.