אישום: התעללו בחוסים בבית החולים הפסיכיאטרי בב"ש

כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט בבאר שבע חשף מסכת התעללות מזוויעה של אנשי צוות רפואי בחוסים במוסד פסיכיאטרי בעיר. בכתב האישום נטען כי הנאשמים נהגו להכות את המטופלים ללא סיבה והשתמשו בכוח פיזי לא מידתי בהתנהלות מולם. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצם עד לתום ההליכים, אלא אם יפקידו את דרכונם

תקפו מטופלים ללא סיבה. ארכיון

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (ה') כתב אישום נגד ארבעה מעובדי בית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע בגין עבירות של תקיפה והתעללות בחסרי ישע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניים מהנאשמים עבדו כאחים מוסמכים, בעוד שהאחרים שימשו אנשי כוח עזר במחלקה שבה מאושפזים המטופלים, שהוגדרו "חולים קשים" הסובלים ממחלות נפש ואינם מודעים למצבם.

על פי כתב האישום תקפו הארבעה את המטופלים במספר הזדמנויות שונות במשך כשנה וחצי, התעללו בהם וקיללו אותם, מבלי שאלה יוכלו להתגונן. במקרה אחד תקף אחד מאנשי כוח העזר את אחד החוסים בעת שזה התקלח, דחף אותו על ארון וגרם לו לפגיעה של ממש בפניו. בהזדמנות אחרת בעט בחוסה לאחר שזה סירב להתלבש, ואז תקף אותו באגרופים בפניו.

מהמיוחס לנאשם ששימש כאח במחלקה עולה, כי הוא נהג לסטור לחוסים ללא כל סיבה. באחד המקרים אף משך את אחת המאושפזות בשיערה לאחר שזו דפקה על דלפק תחנת האחיות, ואז הטיח את ראשה בחלון זכוכית. עמיתתו למחלקה ששימשה בה כאחות בכירה נאשמת גם היא בתקיפת מטופלים, כשבין השאר נטען כי בעטה בפניו של אחד מהם אשר הוכנס ל"חדר המרופד" שאליו נלקחים מטופלים שחוו התפרצות כדי להירגע.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם, אך הסכימה לשקול את שחרורם בערבות בתנאי שיתרחקו ממקום עבודתם ויפקידו את דרכונם.