אחרי 35 שנה: השופטת ורדה אלשיך פרשה מתפקידה

סגנית נשיא בית המשפט, השופטת ורדה אלשיך, סיימה היום את תפקידה והקריאה את פסק הדין האחרון שלה. אלשיך פורשת מוקדם מהצפוי, לאחר 35 שנה בבית המשפט בהן עסקה בעיקר בהסדרי חוב, פירוקים וכינוסים של חברות, כשברקע תלונה על שינויים בפרוטקול

השופטת ורדה אלשיך (חדשות 2)

סוף עידן: סגנית בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, פורשת היום (ה') מכס המשפט בגיל 69, אחרי 35 שנה. בטקס מסורתי, קראה הבוקר השופטת את פסק הדין האחרון שלה, שעסק בבקשת חברת "גילאון השקעות" לאישור הסדר חוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסדרי חוב, פירוקים וכינוסים הם אכן תחום ההתמחות של אלשיך, שבין היתר דנה בתיקי הכינוס והפירוק של החברות אפריקה-ישראל, קלאבמרקט, ברגר קינג, פיצה מטר, אמבלייז וגם בתיק פשיטת הרגל של השף אייל שני.

הקריירה השיפוטית המפוארת של אלשיך הסתיימה בשני אקורדים צורמים שגם הביאו לפרישתה מעט מוקדם מהצפוי. הראשון היה תלונה שהוגשה נגד אלשיך ע"י עו"ד רפאל ארגז בטענה כי היא ערכה שינויים בפרוטוקול דיון שנערך בפניה.

התלונה הגיעה בקיץ אשתקד לשולחנו של נציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר גולדברג, שקבע כי אלשיך אכן ערכה שורה של תיקונים מהותיים בפרוטוקול, שחלקם נעשו במטרה להחמיר בתלונה שהגישה נגד ארגז לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין.

השני, היה החלטה של אלשיך לערוך ביקור בית אצל החייבת רחל סופר-סייג, שטענה כי היא חולה ולכן לא יכולה להגיע לדיון בפני אלשיך, שאף הוא זכה לביקורת של נציב התלונות על שופטים.