אחרי 6 שנים: רוצח נמלט יוסגר לבולגריה

יעקב פולונסקי ירה למוות בשותפו בדרך עפר בבורגס והסתיר את גופתו ברכב של בנו. שוטרי תנועה שעברו במקרה במקום ערכו חיפוש במכונית ומצאו את הגופה. פולונסקי הורשע ברצח בבולגריה ונשפט ל-14 שנות מאסר. הוא הצליח להימלט לישראל ואף קיבל אזרחות. היום החליט בית המשפט לאפשר הסגרתו

אותר בישראל ויוסגר לבולגריה. אילוסטרציה (AP)

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום (ג') לאפשר את הסגרתו של יעקב פולונסקי (זליקמן), בשנות ה-70 לחייו, שהורשע בעבירות של רצח והחזקת נשק - לבולגריה. פולונסקי ירצה במדינה מאסר של 14 שנה - העונש שנגזר עליו בטרם נמלט מהמדינה ב-2006.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי בקשת ההסגרה שהגישה ממשלת בולגריה, בספטמבר 1999 פרץ סכסוך בפגישה בעיר בורגס בין פולונסקי, שהיה אז אזרח רוסיה, לשותפו. לאחר הפגישה הסיעו פולונסקי ובנו את השותף, אזרח רוסיה אף הוא - לאזור שלא הכיר.

פולונסקי עצר את מכוניתו בדרך עפר, ואז ירה למוות בשותפו. ביחד עם בנו עטף את הגופה ביריעת ניילון וכיסה אותה בקרטון ובצמיג - ברכבו של הבן. שוטרי תנועה שהגיעו למקום במקרה עיכבו את פולונסקי. הוא ניסה להרחיק אותם והציע להשם שוחד כספי - אך זה לא עזר. בחיפוש שערכו השוטרים ברכבו של הבן, נתגלתה גופתו של השותף.

קיבל אזרחות ישראלית ושינה את שם משפחתו

פולונסקי הורשע ב-2005 בבית המשפט המחוזי בבורגס בעבירות רצח והחזקת נשק ונגזרו עליו 14 שנות מאסר. ערעוריו על פסק הדין נדחו. ביוני 2006 הצליח להימלט מבולגריה. כעבור כשנה הגיע לישראל, נרשם כעולה וקיבל אזרחות ישראלית.

בהמשך אף שינה את שם משפחתו לזליקמן. בשנת 2011 נודע לרשויות בולגריה כי הוא אותר בישראל ובשיתוף פעולה עם חוליית אינטרפול במשטרה הוא נעצר בינואר 2013 - לשם הסגרתו.

הפרקליטות עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להכריז על הרוצח הנמלט כבר-הסגרה. השופט בן ציון גרינברגר דחה את טענתו של פולונסקי, לפיה מצב בריאותו הירוד וגילו המתקדם מחייבים שיירצה את עונשו בישראל והחליט לאפשר הסגרתו לבולגריה.