מסתמן: כתבי אישום נגד המעורבים במות סגן הילה בצלאלי בהר הרצל

כשנה וחצי אחרי האסון במהלך החזרות לטקס יום העצמאות בהר הרצל, מסתמן כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד כמה מהמעורבים בהכנות לאירוע. פרקליטו של אחד החשודים לחדשות 2 Online: "טרם קיבלנו הודעה רשמית בנושא"

סגן הילה בצלאלי ז"ל (מתוך הסרט: "הטקס")

כשנה וחצי אחרי האסון בהר הרצל שגבה את חייה של סגן הילה בצלאלי ז"ל, מסתמן כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד כמה מהמעורבים. יחד עם זאת, טרם התקבלו הודעות רשמיות בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד אלעד רט, שמייצג את מפיק האירוע אלכס סלע, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online: "אני בקשר עם הפרקליטות אך טרם קיבלתי הודעה רשמית בנושא". אמה של סגן בצלאלי, סיגלית, אמרה גם היא כי המשפחה טרם עודכנה בכוונה להגיש כתבי אישום. "אני מודעת להליכים שהתנהלו בשבועות האחרונים, אבל אני עדיין לא יודעת מה המשמעות שלהם".

עו"ד קובי קמר, המייצג את אלעד לביא, מבעלי חברת "עיצוב במה": "כשאקבל הודעה מסודרת ורשמית מהפרקליטות עם החלטתה נגיב בנושא. על פניו וכמו שטענו עד היום לא נכון להגיש כתב אישום נגד חברת 'עיצוב במה' ולא נגד אף אחד מעובדיה או מנהליה".

בחודש יוני בשנה שעברה קבע בית המשפט המחוזי בירושלים כי יצחק צוקר ואורן ורשבסקי, החשודים בגרימת מותה ברשלנות של הילה בצלאלי ז"ל, אינם מורשים לעסוק בייעוץ הנדסי ובטיחותי למשך 90 יום‎.

השופטת תמר בזק-רפפורט ציינה בהחלטתה כי השניים מהווים סיכון ממשי לציבור בעבודתם. עם זאת קבעה כי צוקר יוכל להמשיך ולייעץ לאירועים תחת כיפת השמיים, בכפוף לאישור מסקנותיו על ידי יועץ בטיחות. "הסכנה לציבור מטיפול רשלני בנושא בטיחות של מבנים ארעיים ושל אירועים המוניים, היא סכנה אשר לה חשופה כמות גדולה מאוד של אנשים תמימים, אשר אנשי הבטיחות הם נאמניהם להבטחת שלומם", כתבה השופטת בהחלטה, "הציבור שייחשף לסיכון כלל אינו מודע לו, ואין לו כל אמצעי להתמודד עמו".