הטילה מימיה בגן ציבורי בזמן העבודה, ננשכה ע"י כלב - וכעת דורשת פיצויים

על פי כתב התביעה, הצעירה המבוהלת ניסתה להתלוננן בפני הבעלים של הכלב, אבל זה בחר לגעור בה במקום לסייע. עכשיו החליטה הצעירה להגיש תביעת פיצויים כפולה - גם נגד הבעלים בגין רשלנות וגם נגד מעסיקיה משום שלא סיפקו לה גישה לשירותים

ננשכה ודורשת פיצויים. אילוסטרציה (AP)

צעירה שעבדה כמחלקת עלונים לפני כשנתיים בגוש דן, הטילה את מימיה באחד מימי העבודה בגן ציבורי. בזמן המעשה, ננשכה הצעירה על ידי כלב - וכעת היא מגישה תביעת פיצויים על הפציעה שספגה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את תביעת הפיצויים חילקה הננשכת לשניים - תביעה כנגד החברה שהעסיקה אותה, משום שלטענתה לא סיפקו לה גישה למתקני שירותים, ותביעה נגד בעל הכלב בגין רשלנות.

בתביעה נטען כי הצעירה התבקשה על-ידי החברה בה עבדה להתייצב בתחנת אוטובוס ולחלק עלונים לעוברים והשבים. לטענתה, בשל היעדר שירותים, היא נאלצה להתפנות בגינה הציבורית. שם, בזמן שהיא מטילה את מימיה, קפץ עליה כלב מסוג רועה קווקזי ונשך אותה בירך ימין.

על-פי כתב התביעה, מיד לאחר הנשיכה, דפקה הצעירה על דלת ביתו של בעל הכלב. כאשר סיפרה לו כי כלבו נשך אותה, גער בה ודרש ממנה להתפנות מביתו. לטענתה, בעודה ממתינה לאמבולנס בסמוך לבית, גם אמו של הצעיר יצאה מהבית והחלה לגדף אותה.

"אירוע הנשיכה אירע עקב תוקפנותו של הכלב וללא כל התגרות מצידה של התובעת, ולפיכך על הבעלים מוטלת החובה לפצותה בהתאם לאחריותו המוחלטת על פי פקודת הנזיקין", טוען עורך דינה של הצעירה, אמיר לוי. "כל פניותיה של התובעת לברר נתונים על הכלב הנושך ובאם הוא מחוסן, נענו בסירוב ובחוסר שיתוף פעולה מצד הנתבע".

כנגד החברה אשר העסיקה אותה טוענת הצעירה כי פעלה ברשלנות כאשר לא סיפקה לעובדיה תנאי עבודה בסיסיים. "החברה העדיפה את האינטרסים הכלכליים שלה על פני בטיחותם של עובדיה", אמר לוי.