תיעוד: המריבה שהובילה לרצח הנער בחולון

יוסף זוהר היה רק בן 14 כשנרצח בדקירות סכין בחולון בחודש שעבר. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד צעיר בן 17 באשמת רצח. מצלמות האבטחה תיעדו את הרגעים בהם נראים הקורבן והנאשם מתהלכים ברחוב לפני הרצח, ואת ההמולה שפרצה בזמן המאבק בין השניים

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד צעיר בן 17 בגין רצח הנער יוסף זוהר ז"ל בחולון בחודש שעבר. למרות הגשת כתב האישום, המניע לרצח עדיין לא ברור לחוקרי המשטרה ולפרקליטות. בתמונות שתיעדו מצלמות האבטחה ברחוב בו אירע הרצח בשכונת ג'סי כהן בעיר, נראה זוהר ברגעיו האחרונים לפני שנדקר למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקות לפני הרצח נראה המנוח מתהלך ברחוב כשהוא מדבר בטלפון הנייד. הנאשם ברצח נראה הולך מיד אחריו. אחד העדים בתיק נראה במצלמות יחד עם צעירים נוספים כשהם מנסים למנוע מהנאשם לרוץ לכיוונו של זוהר.

"הרוצח הגיע והתחיל להרביץ ליוסף", סיפר העד למדובב המשטרתי בחקירתו. " אנחנו קפצנו עליו, אחד הרביץ לו עם כיסא עד שהכיסא התפרק לרסיסים ונהיה לו חתך בפנים. היו לו דמעות בעיניים והוא אמר שיוסף זוהר פגע בו מאוד. פתאום הוא התחיל לרוץ אחרי יוסף, ואז לא ראינו אותם. הם היו בסמטה ואז ראיתי את יוסף מגיע ואמר לי: 'תעזור לי הוא חתך אותי'"

"יוסף נפל על הרצפה וירד לו המון דם מהצוואר", הוסיף העד. "לאחר מכן הזמנו אמבולנס שכיסה את אותו". בתמונות נראים גם הרגעים הראשונים שלאחר הרצח. הנאשם והצעירים האחרים מתועדים בורחים מהזירה.

העד שנעצר התוודה בפני החוקרים ושוחרר. הוא לא הבין מדוע חברו נרצח: "בהתחלה חשבו מדובר היה בסכסוך על אופניים, אבל אלה שטויות. יוסף הגיע לפיצוציה בסך הכל כדי לתת דיסק או דיסק-און-קי לבעל הפיצוצייה".

יוסף זוהר ז"ל (חדשות 2)

זוהר התמוטט על הכביש

על פי כתב האישום שהגישה הפרקליטות, בליל 7 בינואר הגיע הנאשם לקיוסק במרכז מסחרי בחולון עם ארבעה מחבריו וכעבור זמן קצר פרץ סכסוך בין זוהר לנאשם. העימות המילולי הידרדר במהרה למאבק פיזי, שבמהלכו הצליח זוהר להימלט ליציאה האחורית של המרכז המסחרי, כשהנאשם ממשיך ורודף אחריו, מקלל וצועק. בהמשך הצטרפו אל הנאשם מכר משותף לשניים ועוד אחד מחבריו של הנאשם.

בשלב מסוים, גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה להמית את זוהר ז"ל, כך לפי כתב האישום. הוא שלף לפתע סכין שהיה ברשותו ודקר את הנער בצווארו ובישבנו. זוהר החל לצעוק: "תעזרו לי", "הורגים אותי" ולאחר מכן צעק: "אני מת", "אני מת".

מיד לאחר הדקירה, נמלט הנאשם מהמקום כשהוא מותיר את המנוח מדמם. במהלך מנוסתו, הצטרפו אליו שניים מחבריו.

כתוצאה מהדקירה בצוואר, איבד זוהר דם רב, נפל על הכביש וביקש משכנים, שהגיעו למקום עקב צעקותיו, שלא יעזבו אותו. פרמדיק מד"א שהוזעק למקום מצא את זוהר מחוסר הכרה וללא דופק, ובהמשך נקבע מותו. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

עו"ד קובי בן-שעיה, המייצג את הנאשם, מסר: "כתב האישום מעלה תהיות ותמיהות לגבי נסיבות האירוע. מרשי לא דקר את המנוח ואין לי כל ספק שבעת שהתמונה תתבהר והראיות יובאו בפני בית המשפט חפותו תצא לאור. מדובר בקטין נעים הליכות שמעולם לא דבק בו רבב".