מנכ"ל משרד המשפטים אחרי ניסיון חיסול התובע בתל אביב: "זה כמו רצח"

זמן קצר לאחר ניסיון חיסול התובע בתל אביב, נכנס מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף אל בניין פרקליטות מחוז תל אביב והנחה את השוטרים לנהוג במקרה כאילו מדובר ברצח לכל דבר. בתוך כך, פנו פרקליטים מכל רחבי הארץ ליו"ר הוועד עו"ד פורר-גפני בבקשה להכריז על שביתת מחאה בעקבות האירוע

זירת הפיצוץ בת"א (פלאש 90)

ניסיון חיסול התובע מחוץ לבניין הפרקליטות בתל אביב אמש (ה') הסתיים אמנם ללא נפגעים, אלא שזמן קצר לאחר מכן נכנס מנכ"ל משרד המשפטים אל בניין הפרקליטות והנחה את השוטרים להתייחס למקרה כאילו מדובר ברצח לכל דבר. "רבותיי, נרצח לנו פרקליט", אמר ד"ר גיא רוטקופף ללובשי המדים, והורה להם לגבש תכנית להגנה על הפרקליטים. בעקבות האירוע, נודע לחדשות 2 כי פרקליטים מרחבי הארץ פנו ליו"ר ועד הפרקליטים עו"ד הדס פורר-גפני בבקשה לפתוח בשביתת מחאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקות ספורות לאחר שנודע לתובע שבמכוניתו אירע הפיצוץ, הוא התקשה להגיב והיה שרוי בהלם. בתחילה, הוא סירב לקבל מאבטח צמוד. לאחר שורה ארוכה של פעולות שכנוע שבמהלכן הוא שוחח גם עם פרקליט אחר שאוים ועם פרקליט המדינה משה לדור, הוא הסכים לבסוף לקבל אבטחה.

"לא האמנתי שזה יקרה, למרות שאנחנו עובדים יום יום עם פושעים, רוצחים, אנסים וגנבים", אמרה עו"ד פורר-גפני בריאיון ל"אולפן שישי". "זה הפתיע אותי מאוד כי זה צעד חריף. שנים אמרתי שחציית הקו האדום הזה לא תהיה. אנחנו משרתי ציבור ודמנו הותר. ממשלת ישראל צריכה לשים בראש מעייניה את ההגנה על הפרקליטות".

"כמו רצח". ד"ר גיא רוטקופף (חדשות 2)

קצין במטה הארצי: "אין לנו את הכלים כמו למערכת הביטחון"

תת-ניצב אמיר גור מהמטה הארצי של משטרת ישראל, שהגיע גם הוא אל "אולפן שישי", התייחס להיבט המשטרתי של התופעה. "פיגוע פלילי - אפשר להתייחס אליו כמו פיגוע טרור", הסביר. "יש לנו מודיעין טוב, אבל לא תמיד אפשר לתרגם זאת לראיות. למשטרת ישראל אין אפשרות למעצר מנהלי או לחסל מפגע לפני הפיגוע, כמו שיש במערכת הביטחון".

עו"ד הדס פורר-גפני (חדשות 2)

מוקדם יותר היום, בהתייחסות נדירה למאבק המאומץ בארגוני הפשע, אמר ראש להב 433, היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן, כי עבריינים רבים החלו לעזוב את ישראל לאחרונה. "חלקם יורדים למחתרת ומסתגרים וחלקם מאיצים את פעילותם ומנסים לחבור לגורמים עבריינים נוספים", הדגיש ניצב מנשה ארביב.

הרכב המפויח (חדשות 2)

ראש היחידה התייחס לפיצוץ שאירע אמש בשעות הערב בתל אביב, שכוון נגד פרקליט מפרקליטות מחוז תל אביב, והגדיר אותו כ"אירוע קשה". לדבריו, היחידת קיבלה אחריות על חקירת האירוע, שהושם בראש סדר העדיפויות של המשטרה, ומנהלת אותה. "התמודדות משטרת ישראל עם הפשיעה החמורה והמאורגנת היא ארוכת שנים, ותימשך בפעילות מאומצת, ממוקדת וחסרת פשרות כנגד העבריינים", אמר.

במשטרה ובמערכת המשפט מוטרדים מאוד ממה שהוגדר על ידם אתמול כ"חציית קו אדום". הם מדגישים היום כי בכוונתם לפעול בנחישות על מנת לתפוס את האחראים לפיצוץ, שרק בנס לא גדע חיים. "נשקיע את כל המשאבים העומדים לרשותנו על מנת לתפוס את האחראים לאירועים האחרונים, תוך הכוונת כל הכוחות לנושא ובשותפות עם כלל גופי האכיפה", אמר ניצב ארביב.