מטפלת זוכתה מגרימת מוות ברשלנות לתינוק

הגננת בגן של עובדים זרים זוכתה לאחר שפעוט נחנק למוות בגן בו עבדה. התינוק בן השנתיים נחנק משרוך של מוצץ שהונח על צווארו, והשופט קבע כי הגננת אינה אחראית למות הפעוט לאחר שאמה הניחה אותו בלול עם המוצץ מבלי ליידע אותה

גננת זרה זוכתה מגרימת מוות ברשלנות, לאחר שילד של עובדים זרים מת מחנק לפני כשלוש שנים. השופט קבע כי הגננת לא ידעה כי הילד הלך לישון עם שרוך סביב צווארו, ועל כן אינה אחראית למותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-27 במאי 2010 הגיע הילד, בן כשנתיים, לגן ילדי עובדים זרים בתל אביב. הגננת, גרטי מנסן מגאנה, עבדה בגן ילדים לא מוכר אליו הובא הפעוט על ידי אמו. על צווארו של הילד היה תלוי שרוך אליו קשור מוצץ. האם הניחה את הילד באחד הלולים, בחדר עליו הייתה אחראית מנסן.

על פי הכרעת הדין, לאחר כשעה "ניגשה הנאשמת לתינוק כדי להאכיל אותו, ומצאה אותו ללא הכרה וכשאינו נושם". התינוק פונה לבית החולים דנה ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ, אך הוא מת לאחר חמישה ימים. התביעה טענה כי מנסן איפשרה לאימו של המנוח להשכיבו בלול כאשר שרוך תלוי סביב צווארו, ועל כן לא נקטה צעדים המאפשרים תנאי בטיחות לתינוק ולא מנעה אפשרות לסכנת חנק כתוצאה מהשרוך. כמו כן טענה התביעה כי מנסן טיפלה במנוח באופן רשלני ולא נתנה דעתה לסיכונים לחיי המנוח.

התינוק שנחנק ומת. ארכיון (משפחת הילד)

"האם לא דיברה עם הגננת"

ההורים העידו כי הנחו את הגננת לא לשים את המוצץ על צוואר התינוק, אך בהמשך מסרו עדויות סותרות בנוגע להנחיות שנמסרו לגננת בעל פה. שופט בית משפט השלום בתל אביב דניאל בארי קבע כי בשל המחלוקת בין ההורים לגננת לגבי ההנחיות, לא הוכח כי הנאשמת "הפרה את חובת הזהירות". "הגעתי למסקנה כי גרסאות המטפלות לעניין עדיפות על פני גרסת ההורים, ולאחר שבחנתי את הראיות החלטתי לזכות את הנאשמת", כתב בארי.

"אני קובע כי האם לא דיברה ישירות עם הנאשמת", הוסיף. "האם לא ביקשה מהנאשמת דבר הקשור למוצץ, וגרסת הנאשמת הינה מהימנה בעיניי. למען הסר ספק אני קובע כי הנאשמת לא הייתה מודעת לכך שהתינוק שוכב במיטה עם מוצץ תלוי על צווארו".

עו"ד בנצי קבלר (חדשות 2)

עו"ד בנצי קבלר, פרקליטה של הגננת, בירך על החלטת בית המשפט ואמר: "הצלחנו להוכיח שהמקרה המצער נגרם בעקבות נסיבות חיצוניות, כמו התנאים בגן הילדים שהיה מוזנח ולא היו בו מספיק מטפלות. זה היה מקרה בלתי נמנע".