השייח' ראאד סלאח הורשע בהסתה לאלימות

בית משפט השלום בירושלים הרשיע את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית לאחר שקרא "לעצור את ההשתלטות הישראלית על אל-אקצה". השייח' סלאח זוכה מעבירה של הסתה לגזענות. דובר הפלג הצפוני: "בית המשפט הוא חלק מהממסד הישראלי - ואין בהחלטה צדק"

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ה') את ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית השייח' ראאד סלאח בהסתה לאלימות. זאת לאחר שב-2007 קרא להגיע אל מסגד אל-אקצה ולעצור בכל דרך אפשרית את "ההשתלטות הישראלית על המקום". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתה ציינה השופטת חנה מרים לומפ כי "לא ניתן להבין בדרך אחרת את דבריו של סלאח אלא כקריאה לאלימות". יחד עם זאת קבע בית המשפט כי "לא הוכח מעבר לכל ספק קיומו של קשר סיבתי בין ההתפרעות שהייתה במקום לבין נאומו של מנהיג הפלג הצפוני - ועל כן זוכה מעבירה של הסתה לגזענות".  גזר דינו של השייח' סלאח ייקבע בהמשך.

לפי כתב האישום, ב-2007 הגיע סלאח לירושלים עם מאות תומכים מהצפון ונאם בשכונת ואדי ג'וז בפני אלפים. "עכשיו אנחנו בשטח הזה, המבורך, הצלול ובעל הברכה הטהורה, אילולא ההפרעות והשיבושים, שפקדו אותנו על ידי הכיבוש הישראלי שיסולק בעזרת השם, כמו שסולקו אחרים כמותו בעבר", אמר בין היתר מנהיג הפלג הצפוני בנאום שנשא.

השייח' סלאח המשיך וקרא בנאומו: "כשאנו כאן מתכוננים לתפילה במתחם של מסגד אל-אקצא המבורך, פה יוסרו כל ענני הקיפוח משמי ירושלים הקדושה מדמם של החפים מפשע אשר התירו את דמם והוציאו את נשמתם חיילי הכיבוש הישראלי אשר כובשים את מסגד אל-אקצא המבורך".

 "אנו לא רואים בקריאה זו הסתה לאלימות", אמר היום דובר הפלג הצפוני של התנועה, זאהי נוג'ידאת לאחר פסק הדין. "השייח ימשיך לפעול נגד ההשתלטות הישראלית במקום. אנחנו מבינים את החלטת בית המשפט אבל גם הוא חלק מהממסד הישראלי - ואין בהחלטה צדק".