בכירים בפרקליטות: "יש בהכרעת הדין קביעות תמוהות"

גורמים בכירים בפרקליטות מותחים ביקורת קשה על השופטים שזיכו פה אחד את ליברמן ואומרים שחלק מהקביעות שלהם סותרות. הם הוסיפו כי נשקלת ברצינות האפשרות לערער על ההכרעה

"יש בהכרעת הדין קביעות תמוהות". ליברמן (רויטרס)

זיכויו המלא של ח"כ אביגדור ליברמן מעבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת מינוי השגריר בן אריה היווה מכה קשה לפרקליטות וכעת נראה כי ההכרעה אך עשויה לערער את היחסים בינה לבין מערכת המשפט. בכירים בפרקליטות מביעים הערב (ד') ביקורת חריפה על בית המשפט, בטענה כי הכרעת הדין כוללת קביעות תמוהות וסותרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בפרקליטות מבהירים כי למרות שהכרעת הדין הייתה ברורה והתקבלה פה אחד, עדיין שוקלים שם להגיש ערעור. פרקליט המדינה משה לדור מונה לרכז את חוות הדעת שיוגשו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

ליברמן בצאתו מבית המשפט (שי גל, חדשות 2)

בפרקליטות יודעים היטב כי ישנן מספר בעיות עם הגשת ערעור בתיק זה. הבעיה הראשונה היא חשש של גורמים בפרקליטות ממראית עין של רדיפה נגד ליברמן, שצפוי להתמנות שוב לתפקיד שר החוץ כבר ביום שני הקרוב.

אבל מלבד מראית העין, בפרקליטות עומדים גם בפני בעיה משפטית. בשונה מהערעור שהוגש בתיק אולמרט, שם לא היה ויכוח על העובדות אלא על הפרשנות המשפטית - במקרה זה קבע בית המשפט קביעות עובדתיות המטרידות את הפרקליטות ושעשויות להקשות על ניסיון להגיש ערעור.

וינשטיין: קיימתי את חובתי

בהתייחסות ראשונה לנושא אמר מוקדם יותר הערב היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי חובתו הייתה להגיש כתב אישום שיש לו סיכוי סביר להרשעה. גם במשרד המשפטים דוחים את האשמות וטוענים כי ימשיכו להיאבק למען טוהר המידות וכי הפרקליטות תמשיך לבצע את עבודה נאמנה.

בכנס באוניברסיטת תל אביב התייחס וינשטיין לזיכוי ואמר כי "חובתו של בית המשפט לעשות את אשר הוא עושה. אני את חובתי קיימתי". כשנשאל אם יש כוונה להגיש ערעור על ההחלטה הבהיר כי קודם בכוונתו ללמוד את פסק הדין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב לברך הערב את ליברמן על זיכויו, אלא שהפעם הוא גם הקפיד להגן על היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, ועל מערכת המשפט. "מערכת אכיפת החוק והיועץ המשפטי לממשלה עושים עבודה מצוינת", אמר נתניהו. "הם עושים את עבודתם נאמנה אך בסופו של דבר מי שמחליט זה בתי המשפט".

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

וינשטיין אחרי הזיכוי: אני את חובתי מילאתי

ליברמן חוזר למשרד החוץ כבר ביום שני

זיכוי ליברמן: מה יקרה ביום שאחרי?

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי