שנתיים מאסר לנהג שהורשע בגרימת מוות ברשלנות של אישה בתאונה

העונש הוטל על שמעון בן נון, שהורשע בגרימת מותה של איריס רוזן ז"ל בתאונת דרכים בפברואר 2012. בגזן הדין החריף קבע השופט כי בן נון "נהג במהירות עצומה ללא כל סיבה מוצדקת, בצורה המגלה אדישות לערכי החברה וזלזול מופגן בשלום הציבור וביטחונו"

מאסר לנהג שהורשע בגרימת מוות. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום לתעבורה בצפת גזר שנתיים מאסר על שמעון בן נון, שהורשע בגרימת מותה של איריס רוזן ז"ל בתאונת דרכים בשל נהיגה רשלנית לפני כשנה. בגזר הדין כתב השופט בסאם קנדלפת: "הנאשם נהג במהירות עצומה ללא כל סיבה מוצדקת, תחת גשם שוטף והכשיר את הקרקע לתאונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תאונת הדרכים הקשה התרחשה בפברואר 2012, בכביש 9119, בין יסוד המעלה לכביש 90. "המהירות שבה נסע הנהג הפקיעה מידו מראש את השליטה המוחלטת ברכב במקרה של צורך בבלימה או בהטיית ההגה", כתב השופט. מגזר הדין עולה כי במהלך נסיעתו הפראית, הבחין הנהג במרחק ברכב שמפריע להמשך תנועתו, וכשהגיב להפרעה - איבדו צמיגי הרכב את אחיזתם בכביש והנהג התנגש חזיתית ברכבה של רוזן שנסעה בכיוון הנגדי.

"הנאשם נטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת תאונה קטלנית צפויה והפקיר את המשתמשים האחרים בדרך לסכנת חיים", קבע השופט. "נהיגתו המסוכנת, שהיה בה משום סטייה ניכרת מכל סטנדרט התנהגות סביר, הוכחה מעל לכל ספק סביר ולא נותר ספק כי התאונה הייתה נמנעת אילו נהג הנאשם במהירות סבירה".

"חשוב להדגיש כי מעשה העבירה שביצע הנאשם אינו מתבטא בהתנהגות של רשלנות רגעית או של היסח הדעת, אלא בהחלטה מודעת לנהוג בצורה מסוכנת המגלה אדישות לערכי החברה, זלזול מופגן בשלום הציבור ובטחונו, והתעלמות בוטה מהחוק ומכללי הזהירות הבסיסיים המחייבים כל נהג", ציין השופט בגזר הדין החריף.

מלבד עונש המאסר בפועל, גזר השופט על בן נון 10 חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון ל-12 שנה ועוד פסילה על תנאי למשך שנתיים. "חיי המנוחה שנגדעו אין להם תמורה, ושום מאסר לא יביא נחמה ומזור לבני משפחתה המתמודדים עם תחושת אסון כבדה מאז התאונה וכאב קשה מנשוא מלווה אותם מאז מותה - כאב שהוא אף מעבר ליכולתה של נפש האדם להכיל", כתב השופט. רוזן הייתה בת 44 במותה, והותירה אחריה שלושה ילדים.