שוטר הורשע במעשה מגונה במתלוננת

שוטר מירושלים הורשע בביצוע מעשים מגונים במתלוננת, לאחר שהודה במעשים במסגרת הסדר טיעון. על פי כתב האישום, השוטר הגיע לביתה של האישה, שהתלוננה על מצלמות והאזנות בביתה, ונגע באיבריה המוצנעים "במסווה של בדיקה". בנוסף, השוטר הורשע בהעתקת תמונות עירום של מתלוננות בפרשות נוספות

הורשע במעשה מגונה ומרמה. אילוסטרציה (AP)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע במסגרת עיסקת טיעון שוטר בביצוע מעשים מגונים, מרמה ופגיעה בפרטיות במתלוננת. השוטר, ששמו אסור לפרסום, הודה כי הגיע לבית המתלוננת במצג שווא של חקירה ונגע באיבריה המוצנעים. כמו כן, השוטר הורשע בהעתקת תמונות עירום של מתלוננות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, השוטר הגיע בחודש ינואר האחרון לביתה של אישה מירושלים, שהתלוננה כי נשתלו בביתה מצלמות והאזנות. המשטרה סגרה את תיק התלונה של האישה, אך למרות זאת השוטר הגיע לביתה בלבוש אזרחי ובדק את ביתה באמצעות מד מתח חשמלי. לאחר מכן העביר את המכשיר על חלקי גופה, כדי "לבדוק האם ישנם בגופה מכשירי עיקוב", על אף שמד מתח אינו יכול לזהות מכשירי עיקוב וריגול.

השוטר המשיך וצילם את איבר מינה, ואף התחכך בגופה "במסווה של בדיקה". לאחר מכן הורה למתלוננת לא להתקשר לתחנה מכיוון ש"הבדיקות לא העלו דבר". האישה הגישה תלונה על המעשים, וטענה כי נגרם לה נזק נפשי רב. בית המשפט קיבל את עמדתה, והרשיע את השוטר במעשה מגונה במעשה מרמה והפרת אמונים הפוגע בציבור.

השוטר הורשע גם בהעתקת תמונות עירום של מתלוננות. על פי כתב האישום, השוטר העתיק להתקן הדיסק-און-קי הפרטי שלו תמונות עירום של נשים, שהתלוננו כי הופצו תמונות עירום שלהן ברשת. השוטר לא היה קשור לחקירות אלו, אך "נטל שלא כדין את הדיסק ובו תמונות העירום". במסגרת אישומים אלו הורשע השוטר בפגיעה בפרטיות.

כמו כן הורשע השוטר בהוצאת מידע מהמאגר המשטרתי ללא רשות. גם במקרים אלו פגע בפרטיותן של נשים שהתלוננו למשטרה על עבירות שונות, כאשר העתיק את פרטיהן האישיים "וזאת שלא לצורך ביצוע עבודתו ומבלי שהיה זכאי לקבלו, ועשה בו שמוש אישי בכך שהעתיקו לרשימותיו האישיות".