9 שנות מאסר לצעיר שארב לאישה שיצאה להליכה ואנס אותה

בית המשפט בנצרת גזר 9 שנות מאסר לצעיר מהכפר יפיע שאנס אישה בת 63 שיצאה להליכה סופרטיבית מהיישוב שבו היא גרה. "הנאשם לא חדל במעשיו למרות שאמרה לו שהיא סבתא לנכדים", נכתב בגזר הדין

אונס מזעזע בצפון, אילוסטרציה (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ג') 9 שנות מאסר על פאדי אבולאשין, צעיר בן 25 מהכפר יפיע שבצפון, שהורשע באונס אישה בת 63, סבתא לילדים שיצאה להליכה רגלית. כמו כן, גזר עליו בית המשפט שנתיים מאסר על תנאי וחייב אותו לפצות את המתלוננת בסכום של 150 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גזר הדין מגולל את האירוע האלים שהתרחש בתחילת שנת 2010, שבו עקב הנאשם אחרי המתלוננת וארב לה במהלך ההליכה היומית מהמושב שבו היא גרה ובחזרה. הוא הפתיע אותה, התנפל עליה באלימות, חטף מידיה את מכשיר הטלפון הנייד כדי למנוע ממנה להזעיק עזרה.

אבולאשין לא הסתפק בכך, הוא קרע את בגדיה, סתם את פיה באמצעות חולצתה, קשר את ידיה וביצע בה את זממו. על פי כתב האישום הוא גרם לה לחבלות בצווארה ופצע את מרפקה, ולא חדל ממעשיו גם כשאמרה לו שהיא סבתא לנכדים וסובלת מבעיות בריאותיות. לבסוף, הותיר אותה במקום כשהיא עירומה ומושפלת.

במהלך המשפט, שנמשך חודשים אחרונים, הוצג לבית המשפט תסקיר שנערך לאישה ובו היא מספרת על התחושות הקשות שליוו אותה מאז האונס. היא תיארה עצמה כ"מתה רגשית" מאז המקרה. לדבריה, היא לא הצליחה להתגבר על פחדיה מהנאשם, ושהיא חוששת לשהות לבד בביתה. בבית המשפט סיפרה על "פלאשים", הבזקים מהאונס שמחזירים אותה ליום הנורא ההוא.

בית המשפט שלח את הנאשם למאסר, וציין כי את האכזריות הבלתי נתפסת של מעשיו, אותם ביצע תוך שהוא מנצל את כוחו מול המתלוננת, המבוגרת ממנו בשנים רבות. "אין בפינו מילים לתאר את תחושת הסלידה ממעשיו הנתעבים של הנאשם, ויכולים אנו רק לתאר את מידת הכאב ואת עומק הצלקת שהותירו מעשים אלה בגופה ובנפשה של המתלוננת", פסקו השופטים.