8 שנות מאסר לשוטר שאנס שוטרות שהיו תחת פיקודו

ארבע שנים אחרי שהוגש נגדו כתב אישום בגין שורה של עבירות מין חמורות, בשתי שוטרות שעליהן פיקד, שלח בית המשפט לכלא את רב סמל קורן, ששימש כסגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון. "הנאשם ניצל את חוסר יכולתן של המתלוננות להתגונן מול ההתנהלות הכוחנית וחסרת הרסן שלו", כתבו השופטים בהחלטתם

עופר קורן, צילום ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') עונש של שמונה שנות מאסר על השוטר עופר קורן, שהורשע בעבירות של אינוס, מעשים מגונים, והטרדה מינית שביצע בשוטרות שהיו כפופות לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כארבע שנים הגישה המחלקה לחקירות שוטרים כתב אישום נגד רב סמל קורן, ששימש כסגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון. על פי כתב האישום, קורן ניצל את מעמדו ואת מרותו במספר הזדמנויות לשם קיום מגעים בעלי אופי מיני עם שתי שוטרות שהיו תחת פיקודו. בחודש יוני האחרון הרשיע בית המשפט את קורן בכל העבירות שייוחסו לו.

"הנאשם ביצע את העבירות בהן הורשע תוך ניצול יחסי המרות וחוסר יכולתן של המתלוננות להתגונן מול התנהלותו הכוחנית וחסרת הרסן", כתבו השופטים בגזר הדין. "התנגדותן ובקשותיהן של המתלוננות כי יחדל ממעשיו לא הועילו ולא מנעו מהנאשם לבצע את זממו".

בנוסף לשמונה שנות המאסר בפועל, הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי גזר על קורן גם שנתיים מאסר על תנאי, ותשלום פיצוי כספי בסך 45 אלף שקל למתלוננות. "כבודן של הקורבנות נרמס וזכות הבחירה שלהן נשללה", נימקו השופטים את החלטתם.

"כפי שהבהירו המתלוננות בעדותן, הערכים של שמירה על כבוד האדם וזכויותיו מקבלים משנה חשיבות כאשר מדובר ביחסי מרות", קבעו השופטים. "כך כשאחת המתלוננות נשאלה מדוע לא לחצה על לחצן המצוקה בעת שהנאשם כפה עצמו עליה, השיבה כי לא ראתה בכך טעם מכיוון שהפניה הייתה מגיעה אליו".