מסתמן: דורס רכז הביטחון בשערי תקווה יואשם בהריגה ולא ברצח

עסקת טיעון נרקמת בין הפרקליטות לארקאן באדיר, הנאשם כי דרס למוות ב-2012 את ליאור פרחי, רכז הביטחון של שערי תקווה. לפי ההסכם המסתמן, באדיר יודה ויורשע בהריגה במקום ברצח. פרקליטו של באדיר: "לא היתה לו כוונה לרצוח"

מסיע השב"חים הואשם ברצח. פרחי ז"ל (חדשות 2)

ארקאן באדיר הואשם ברצח לאחר שדרס למוות את רכז הביטחון של שערי תקווה ליאור פרחי ז"ל. אולם עתה מסתמן הסדר טיעון במסגרתו יורשע בדיר בהריגה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בשנה שעברה, פרחי וחבר נוסף ניצבו בשולי כביש 505 במערב השומרון במטרה לתעד במצלמת טלפון נייד הברחות שב"חים. באדיר הואשם כי הגיע כהרגלו ביחד עם חבר להסיע מספר שוהים בלתי חוקיים, אך אותר על ידי מספר חיילים שעמדו בקרבת מקום. פרחי, שהיה גם הוא באזור - צפה במתרחש ורץ לכביש.

באישום נטען כי באדיר ניסה להימלט מהחיילים המתקרבים עוד לפני שהספיק להעלות את כל השב"חים אותם סיכם להסיע. רכז הביטחון נעמד מולו עם אקדח שלוף, ואז פגע בו באדיר במהירות של כ-70 קמ"ש. פרחי ז"ל נהרג במקום מעוצמת המכה.

בפרקליטות טענו בתחילה כי היתה כוונה מיוחדת לדרוס את פרחי - ולכן הוגש נגד באדיר כתב אישום חמור באשמת רצח. אולם משראו את רמזיו של בית המשפט, החליטו בפרקליטות להגיע להסכמה עם פרקליטו של הדורס לפיה הוא יודה בהריגה ויורשע בעבירה זו.

"מדובר בתיק מורכב", אמר עו"ד יוסי זילברברג, פרקליטו של באדיר. "ללא צל של ספק ללקוח שלי לא היתה כוונה לרצוח אותו ולהגיע לתוצאה העגומה שהיתה". בפרקליטות מחוז המרכז אמרו כי אינם מתייחסים לשיחות שהם עורכים עם פרקליטים וציינו כי אם יהיה הסדר - הוא יובא לבית המשפט.