הסייעת ששכחה פעוטה ברכב הורשעה בגרימת מוות ברשלנות

שנה לאחר הרשעת נהג ההסעות, הרשיע בית המשפט גם את הסייעת אולגה זבירוב בגרימה למותה ברשלנות של טלי דשקוב בת ה-3, שנשכחה ברכב ההסעות של הגן. השופטים: לא ניתן לאפשר למטפלים להקטין ראש ולהסתתר מאחורי היררכיה

טלי דשקוב ז"ל (חדשות 2)

שנתיים לאחר ששכחה את הפעוטה טלי דשקוב ז"ל ברכב הסעות, הרשיע היום (ב') בית משפט השלום בנתניה את סייעת גן הילדים בגרימת מוות ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהכרעת הדין הדגישו השופטים את חומרת רשלנותה של הסייעת, אולגה זבירוב, וגינו את ניסיונה להסיר מעליה את האחריות למקרה. "השאלה הנשאלית היא כיצד אנו מבקשים להגן על ילדינו", כתבו השופטים בהכרעת הדין. "לא ניתן לאפשר למטפלים בהם להקטין ראש, להסתתר מאחורי היררכיה ולהשליך את האחריות על אחרים".

באשר לרגישות הכרוכה בתפקידה בטיפול בילדיהם של אחרים כתבו השופטים: "לא יעלה על הדעת שמצד אחד אתה שותף למצגי השווא כלפי ההורים, לפיהם ניתן לסמוך על ההסעה כי יש מלווה ועל ההתנהלות בגן ככזו המבטיחה את שלום הילדים, ומצד שני אתה מנסה להתנער מכל אחריות", והדגישו כי בכל אלה כשלה הגננת והובילה למימוש הסיכון הגדול והנורא ביותר.

אולגה זבירוב ובעלה איוון אולוס (עזרי עמרם, חדשות 2)

בחודש דצמבר האחרון הורשע בעלה של זבירוב, שהיה נהג ההסעות בגן, בגרימת מוות ברשלנות. בכתב האישום שהוגש נגד השניים עלה כי נהג ההסעה, איוון אולוס, החל באיסוף הילדים בשעות הבוקר של 8 באוגוסט 2011. בסיום איסוף הילדים הוריד אותם הנהג בגן הילדים בעיר וחזר לביתו, אולם טלי בת ה-3 נשארה ברכב.

רק סביב השעה 14:00 ביקש הנהג לשוב לגן הילדים על מנת לקחת את הילדים לביתם, אך כשנכנס לרכב גילה את טלי כשהיא ללא רוח חיים והזעיק את מד"א והמשטרה למקום.

"הורו לי לרדת מהאוטו, אז לא בדקתי"

"באותו בוקר אריקה הגננת לא היתה בגן, והגענו לגן עם 13 או 14 ילדים", שחזרה זבירוב את הטרגדיה בה הושארה דשקוב במשך שש שעות ברכב ההסעות הלוהט. "קיבלתי הוראה מאיוון, הבוס שלי, מהר לרדת מהאוטו ולעלות לגן. היינו אני ועוד סייעת אחת על כמעט 50 ילדים. להיות אחראי על יותר מ-40 ילדים זה בלתי אפשרי".

זבירוב טענה כי בשלב זה החלה את עבודתה בגן הילדים, ואת מלאכת הפיזור המשיך הנהג. "איוון הביא את הילדים וירד עוד פעם לקחת תיקים, וגם תיק שלי", סיפרה. "אף פעם לא הייתי מורידה את הילדים מהאוטו, הייתי רק נמצאת באוטו בזמן נסיעה". שלוש שעות אחרי ששבה לביתה, נקראה זבירוב בחזרה לגן וגילתה את גודל האסון.

"רצתי לגן, רציתי לעזור, חשבתי שקרה משהו", אמרה. "רצתי לגן ושם המשטרה כבר עצרה אותי. היא היתה ילדה מאוד חמודה. זה מאוד כואב לי, אני מצטערת".