וינשטיין: לא מתנגד לשימוש הורים בזרע בנם המנוח באישה זרה

בניגוד להצהרת קודמו בתפקיד, בעמדה שמסר היועץ המשפטי לממשלה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה אמר כי אינו מתנגד לבקשתם של הורים להשתמש בזרעו של בנם - למרות שבמותו לא הייתה לו בת זוג. עמדתו כפופה לכך שבית המשפט יקבע אם זה אכן היה רצונו המשוער של הבן

"אישה זרה תוכל להשתמש בזרע מנוח". אילוסט (AP)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע היום (א') כי אינו מתנגד לבקשתם של הורים לעשות שימוש בזרעו של בנם המנוח, וזאת על אף שנפטר ללא בת זוג. מדובר בדעה שונה מזו שהביע בעבר היועץ המשפטי הקודם לממשלה מני מזוז, לפיה הזרעה לאחר המוות תינתן רק לבת זוגו של המנוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עמדתו של היועץ וינשטיין ניתנה במסגרת הליך, המתנהל בדלתיים סגורות בבית המשפט לענייני משפחה. עמדתו כפופה לכך שבית המשפט יקבע, לאחר שישמע את הורי המנוח - האם אכן זה היה רצונו המשוער של בנם.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין (חדשות 2)

"הבקשה לשימוש בזרע של אדם לאחר מותו היא סוגיה מוסרית-חברתית שטרם זכתה למענה על ידי המחוקק הישראלי", נמסר ממשרד המשפטים, "לפיכך, הסוגיה נבחנת על פי ערכי החברה וראייתה את נושא ההולדה בכללותו, והאינטרס החברתי למתן אפשרות למימוש זכותם של הפרטים בחברה להורות".

"היועץ וינשטיין סבר כי בנסיבות המקרה, ראוי לפסוע פסיעה מדודה נוספת בתחום זה, שכן ההתחקות אחר רצונו של המנוח והשאיפה לקיים את רצונו של אדם שנפטר היא ביטוי להגשמת מאווייו הבסיסיים והעמוקים ביותר של האדם", נאמר בהודעת משרד המשפטים. "בעמדה זו פסע היועץ המשפטי וינשטיין כברת דרך חשובה נוספת לכיוון ההגנה על הזכות להמשכיות ולכיוון ההגנה על האוטונומיה של הרצון החופשי".