התאונה בכביש 6: נהג האוטובוס הואשם בגרימת מוות ברשלנות

3 חודשים לאחר התאונה הקטלנית בכביש 6 בה נהרגו 4 בני אדם ונפצעו עשרות, הוגש היום לבית המשפט לתעבורה באשקלון כתב אישום נגד נהג האוטובוס יעקב ויצמן. הנהג מואשם בגרימת מוות ברשלנות וגרימת חבלה

זירת התאונה, אוגוסט האחרון (איחוד הצלה)

 לבית המשפט לתעבורה באשקלון הוגש היום כתב אישום נגד יעקב ויצמן, נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה שאירעה בכביש 6 באוגוסט האחרון, בה התנגש במשאית שעמדה בצדי הדרך. כתוצאה מההתנגשות, נהרגו 4 בני אדם ונפצעו למעלה מ-40.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ויצמן מואשם בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות וגרימת חבלה של ממש לאחר שהביא למותם של 4 הנוסעים באוטובוס ולחבלה של ממש ל-6 נוסעים נוספים, עקב נהיגתו הרשלנית - כך קובעות עובדות כתב האישום.

עוד על פי כתב האישום, ויצמן לא הבחין מבעוד מועד בעמידתם של המשאית והנגרר בשוליים הימניים של הכביש, כשלפניהם משולש אזהרה, וזאת למרות שדה הראיה הפתוח שעמד לרשותו לאורך זמן, כשנסע לכיוון כלי רכב אלו.

בכתב האישום נכתב כי למרות עמידתם של המשאית והנגרר בשוליים הימניים, נמנע ויצמן מלתכנן את נסיעת האוטובוס בעוברו בסמוך ובמקביל לכלי רכב אלו, באופן שבו יתחשב במיקום המשאית והנגרר, במצב התנועה בכביש לפניו, ברוחב נתיב נסיעתו וברוחב השוליים הימניים, במימדי כלי הרכב המעורבים, ובהגבלה בשדה הראייה.

עוד נאשם ויצמן בכך שנמנע מלשפר את שדה הראייה שלו ע"י האטת מהירות נסיעתו, באופן שייתן בידו די זמן כדי להגיב בצורה ראויה לסכנה שעלולה להיווצר ונמנע מלהגדיל את מרווח הנסיעה מהתנועה שלפניו, כדי שתהיה בידו האפשרות לראות בצורה מיטבית את אזור השוליים הימנים בהם עמדו המשאית והנגרר.

ויצמן, בהיותו נהג רכב ציבורי, הפר את חובת הזהירות המוגברת כלפי הנוסעים באוטובוס, לאחר שנטל על עצמו להסיע את אותם הנוסעים בשלום למחוז חפצם, אך לא נקט בכל אמצעי הזהירות על-מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם - כך נקבע בכתב האישום. בנוסף, נכתב כי ויצמן לא נהג כפי שנהג אוטובוס מן המניין היה נוהג בנסיבות אלה.

4 נהרגו ועשרות נפצעו כתוצאה מההתנגשות הקטלנית 

4 נהרגו בתאונה (איחוד הצלה)
ארבעה בני אדם נהרגו ולפחות 40 בני אדם נפצעו בדרגות פציעה שונות בהתנגשות בין משאית זבל לאוטובוס נוסעים שאירעה בתחילת חודש אוגוסט האחרון בכביש 6 סמוך למחלף שורק, לכיוון קריית גת. עוצמת הפגיעה גרמה להתהפכות אוטובוס הנוסעים בקו 377 של חברת "מטרופולין", שנסע מבאר שבע לראשון לציון. מסוקים של חיל האוויר הוזעקו לזירת התאונה כדי לסייע בפינוי הפצועים.

כוחות ההצלה והסיוע שהוזעקו לזירת התאונה התעכבו בדרכם בשל מפגעים בדרך. מנכ"ל מגן דוד אדום אלי בין התייחס לכך ואמר כי "מדובר בתקלה חמורה ויש להפיק לקחים בעקבות הליקויים שהתגלו".