החיסול באשקלון: הוגשו כתבי אישום נגד 3 מאנשי דומרני

כתבי אישום הוגשו נגד שלושה תושבי דרום הארץ בחשד למעורבות בפיצוץ באשקלון. השלושה נאשמים בשיבוש הליכי משפט ובנסיון גניבה, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים. חמישה מעורבים נוספים בפרשה נעצרו ביום שבת האחרון

זירת הפיצוץ באשקלון (צילום: אלירם משה)

חקירת הפיצוץ באשקלון הובילה לכתבי אישום ראשונים: שבוע לאחר שפיצוץ מטען גרם למותו של חבר בארגון הפשיעה של שלום דומרני, יחידת להב 433 במשטרה הגישה כתבי אישום נגד שלושה עצורים באשמת נסיון גניבה ושיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה אף ביקשה להאריך את מעצר השלושה - ציון שמואל, שרון קדוש ושי אלמקייס - עד לתום ההליכים. בשבת עצרו בלשי היחידה הכלכלית של המשטרה שמונה תושבים מדרום הארץ, החשודים במעורבות בחיסול שאירע לפני שבוע באשקלון, בו נהרג אחד מאנשי ארגון הפשיעה של שלום דומרני, ובשיבוש הליכי המשפט. ראש אגף החקירות מני יצחקי התייחס לחיסול באשקלון, שאירע סמוך לבית ספר בעיר: "זה אירוע קשה וחריג. אנחנו חוקרים אותו ואני בטוח שנגיע לתוצאות".

"אירועים חמורים בכל קנה מידה"

ניצב יצחקי הדגיש כי המשטרה מפעילה מאמצים ומשאבים רבים על מנת למנוע אירועים כמו החיסול באשקלון. "הקמנו יחידה מיוחדת ומקצועית שעוסקת אך ורק במטעני חבלה. היא יודעת לחבר בין האלמנטים, לזהות את המטענים וסוגם ואת הטכניקה. היחידה יודעת למצוא את טביעות האצבע של מי שטיפל במטען. מדובר ביחידה חשובה מאוד מבחינתנו, המבוססת על ידע, על מחקר ועל מודיעין".

ביום חמישי שעבר נהרג אדם אחד ואחר נפצע אנושות, בפיצוץ שאירע בכלי רכב סמוך לבית הספר התיכון מקיף ד' ברחוב מונטיפיורי בעיר. השניים, תושבי האזור בשנות ה-40 לחייהם, מוכרים למשטרה כמקושרים לארגון הפשיעה של שלום דומרני. ניסיון חיסול נוסף נרשם יום קודם לכן ביוקנעם, כשגבר בשנות ה-30 לחייו נפצע קשה לאחר שרוכב אופנוע רעול פנים ירה בו ונמלט מהמקום.

לאחר האירועים באשקלון וביוקנעם, כינס בשבוע שעבר המפכ"ל יוחנן דנינו דיון חירום של צמרת המשטרה בנושא הפשיעה החמורה והמאורגנת. "החיסולים וניסיונות החיסול בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום", אמר המפכ"ל. "נמשיך במלחמה בלתי מתפשרת בארגוני הפשיעה מעבר למאבק שבשגרה. משטרת ישראל רואה את ביטחונו של האזרח כיעד מרכזי".