עבודות שירות למורה מהצפון שניהלה רומן עם תלמידתה

בית משפט השלום בחיפה גזר את דינה של מורה המתגוררת באזור הצפון, שהורשעה בביצוע מעשים מגונים ובבעילה אסורה בהסכמה במהלך קיום רומן עם אחת מתלמידותיה. במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עמה, תישלח אשת החינוך לרצות שישה חודשי עבודות שירות במקום מאסר

המורה הואשמה בביצוע מעשים מגונים בתלמידה (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר (ג') את דינה של מורה מהצפון, בשנות ה-50 לחייה, שהורשעה על פי הודאתה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ביצוע מעשה מגונה וניסיון לבעילה אסורה בהסכמה בתלמידתה לשעבר, כיום בת 20, בהיותה קטינה. על המורה נגזר מאסר של שישה חודשים שירוצו בעבודות שירות, וכן תקופת מבחן למשך 18 חודשים שבמהלכה תעבור טיפול לעברייני מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפברואר 2012 הואשמה המורה בביצוע מעשים מגונים בתלמידתה, מאז הייתה בת 13 ועד גיל 17. הפרשה נחשפה לראשונה כשנה וחצי לפני שהוגש כתב האישום עצמו.

בהחלטתה כתבה סגנית בית המשפט, השופטת אורית קנטור, כי "מדובר בניצול מיני של הנאשמת את המתלוננת, עת קיימה עמה קשר מעוות ובלתי מאוזן, תוך פגיעה של ממש בנפשה ובהתפתחותה המינית". עוד הוסיפה, כי "הפרש השנים ביניהן הוא 34 שנים, והנאשמת העדיפה לספק את יצריה, הן הרגשיים והן המיניים תוך התעלמות מהפגיעה הקשה שהיא פוגעת במתלוננת ובנפשה תוך ניצול יחסי האמון והקרבה ביניהן, ומבלי שהפנימה את חובתה להציב גבולות מפני קשר שכזה".

לטענת התלמידה, שהתלוננה במשטרה עם הוריה, השתיים ניהלו מערכת יחסים רומנטית לאורך לא פחות משלוש שנים. הפרקליטות טענה אז כי היחסים בין השתיים כללו מפגשים מיניים בביתה של המורה ובמקומות אחרים, ללא ידיעתם של הורי התלמידה, כולל ביצוע אקטים מיניים מלאים. לפני כחצי שנה הודתה המורה במעשים במסגרת הסדר טיעון, כשהתביעה ביקשה לגזור עליה מאסר בפועל.

השמועה על הרומן התפשטה בבית הספר

הפרשה נחשפה לאחר שתלמידים בבית הספר שמעו ככל הנראה על הרומן הסודי. במהירות התפשטה השמועה, שהגיעה עד להנהלה ולמורים נוספים שמיהרו ליידע את הוריה של הנערה. לאחר שהפצירו בה הוריה, פנתה התלמידה בליווי ההורים לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה נגד המורה.

בעקבות הגשת התלונה נעצרה המורה על ידי המשטרה והובאה לחקירה מיידית בחשד לביצוע המעשה החמור. בשל רצון לשמור על פרטיות המתלוננת, לא נמסרו כל פרטים מזהים על בית הספר בה מלמדת המורה החשודה.