המפכ"ל פיטר את ניסו שחם מהמשטרה

ברקע האישום בגין ביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע שוטרות, הורה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו על סיום שירותו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם. "לנוכח חומרת האישומים המיוחסים לו בכתב האישום - פיטוריו הם מחויבי המציאות", נמסר מהמשטרה

יסיים תפקידו. שחם (משטרת ישראל)

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הודיע על פיטוריו של ניצב ניסו שחם, שנגדו עומד כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע שוטרות, זאת לאחר שלפני כשבועיים שיגר האחרון מכתב לדנינו ובו הודיע לו כי הוא פורש משורות המשטרה, תוך ויתור על חופשת הפרישה העומדת לזכותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת המשטרה, "המפכ"ל בחן בכובד ראש את הבקשה ואת עמדות הגורמים המקצועיים והחליט שלא להיעתר לבקשת הקצין". עוד צוין, כי לאחר הגשת כתב האישום נגד שחם נמסרה לו הודעה שלפיה נשקלים פיטוריו מהמשטרה וכי הוא זכאי לעריכת שימוע - הוא הודיע כי הוא מוותר על ההליך.

"המשך שירותו של ניצב שחם נבחן על ידי הגורמים ונמצא כי לאור חומרת כתב האישום ונסיבות האירועים המיוחסים לקצין יש מקום להמליץ על פיטוריו", נכתב.

"ניצב שחם הינו קצין עתיר ניסיון וזכויות בארגון שכיהן בשורה של תפקידי ליבה ופיקוד וזכה לאותות הערכה והצטיינות", נמסר מהמשטרה, "עם זאת, לנוכח חומרת האישומים המיוחסים לו בכתב האישום - פיטוריו הם מחויבי המציאות". 

"פיטורי שחם - מחויבי המציאות". דנינו (חדשות 2)

דנינו: "לא ניתן למקרה זה או אחר להכתים ציבור שלם של שוטרים"

בישיבת סגל הפיקוד הבכיר שנערכה היום אמר המפכ"ל דנינו: "עם הגשת כתב האישום נשמעו בכלי התקשורת השונים טענות אודות נורמות התנהגות פסולות בארגון. האירועים המתוארים בכתב האישום, הרצף, העוצמה, פערי הדרגות וכלל הנסיבות אינם מייצגים נורמות בארגון, ולא קרובים לכך. זו לא הייתה מעולם נורמה במשטרת ישראל ולעולם לא תהיה".

"לא ניתן למקרה זו או אחר - חמור ככל שיהיה - להכתים ציבור שלם ומסור של 30,000 שוטרים העושים מלאכתם יומם וליל בשירות האזרח והציבור", סיכם דנינו.