היכה קשישה - נענש בעבודות שירות

גבר בשנות ה-40 לחייו תקף את בעלת הבית שלו, לאחר שזו ביקשה ממנו להפסיק לצלם את נכדותיה ששיחקו בחצר המשותפת. למרות שנאשם גרם לקשישה חבלות קשות, בית המשפט החליט להסתפק בעונש של עבודות שירות, לאחר שקבע כי "התקיפה לא התרחשה בגלל היותה זקנה"

צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר הבוקר (א') עונש קל יחסית של שישה חודשי עבודות שירות, על תושב העיר שהואשם בתקיפה פיזית של קשישה בת 81 בחצר ביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה המדובר אירע לפני כארבע שנים, כשהנאשם בן ה-46 שכר יחידת דיור הממוקמת בחצר ביתה של המתלוננת. באחד הימים, כשהנאשם היה תחת השפעת אלכוהול, הוא החל לצלם את נכדותיה של הקשישה בשעה ששיחקו בחצר.

על פי עדותה, המתלוננת ביקשה מהנאשם שיחדל מלצלם את הילדות, וייכנס בחזרה לביתו. אלא שבתגובה הוא אמר לה "אני לא אשאל אותך מה לעשות", ודחף אותו בחוזקה אל הקרקע. כתוצאה מהנפילה נחבט ראשה של הקשישה בגזע עץ, אז אחז הנאשם בזרועה ומשך אותה באלימות. לאחר המקרה סבלה המתלוננת מפריקת כתף ומשריטה בקרקפת, דבר שאילץ אותה לקבל טיפול רפואי.

במהלך המשפט הדגישה התביעה כי מדובר בעבירה מובהקת של תקיפת זקן, אך שההגנה עמדה על כך שהאירוע לא נגרם בשל היות המתלוננת קשישה. בבית המשפט הביע הנאשם חרטה על מעשיו וסיפר כי "ארבע השנים שחלפו מיום האירוע היו עבורו סיוט". הנאשם הוסיף כי הוא לא אדם אלים, ולא הוא זה שיזם את האירוע, אלא נקלע אליו במקרה.

בסופו של דבר החליטה השופטת עינת רון לגזור על הנאשם שישה חודשי עבודות שירות, כמו גם שמונה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, ותשלום פיצוי כספי בגובה 3,500 שקלים למתלוננת. "התקיפה לא נעשתה בגלל היותה זקנה", כתבה השופטת בהחלטה. "על כן נעשה האיזון בין כלל השיקולים, האינטרסים הציבוריים והנזק שנגרם למתלוננת לבין נסיבותיו האישיות והבריאותית של הנאשם, הסובל מסכרת נעורים".