לחיאני בפתח משפטו: "זה ייגמר בטוב"

בבית משפט השלום בתל אביב נפתח משפטו של ראש עיריית בת-ים הנבחר שלומי לחיאני המואשם בשורה של עבירות מרמה והפרת אמונים. "מעתה ואילך בית המשפט יגיד את דברו", אמר לחיאני, שייאלץ מעתה לבלות שלושה ימים בשבוע בדיונים מרתוניים בבית המשפט

ימים ספורים לאחר שנבחר לכהונה נוספת כראש עיריית בת ים, נפתח הבוקר (א') בבית משפט השלום בתל אביב משפטו של שלומי לחיאני ושל שלושה נאשמים נוספים - אחיו אבי לחיאני, אבנר קריאף ועובד דוד חי - הנאשמים בשורה של עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, העבירו קריאף ודוד חי כ-700 אלף שקלים לאחיו של ראש העיר, על מנת שלחיאני יקדם את ענייניהם. "מעתה ואילך בית המשפט יגיד את דברו", אמר הבוקר לחיאני בבית המשפט. "אני משוכנע שזה ייגמר טוב. אני סמוך ובטוח שבית המשפט יעשה את ההחלטה הצודקת, האמיתית והנכונה".

במהלך הדיון שהתקיים היום הוחלט לנהל את משפטו של ראש העיר במשך שלושה ימים בשבוע. לחיאני עצמו סירב להתייחס לשאלה כיצד ימשיך לנהל את העיר, זאת בזמן שהוא מבלה שלושה ימים מלאים בדיונים מתישים בבית המשפט.

"כתב האישום הזה הוא אפס"

עיקרי כתב האישום נגדו מפרטים חשדות שעל פיהם בעלי עסקים בעיר העבירו לחברה שבשליטת משפחת לחיאני, לרוב באמצעות אחיו אבי, מאות אלפי שקלים, כספי שוחד שניתנו כהלוואות שהיו דרושות ללחיאני לצורך החזרי חובות לבנקים. בתמורה - כך נטען שם - טיפל ראש העיר בבקשות שונות שלהם. בנוסף, פנה לחיאני לכפופים לו במנגנון העירוני ולקח גם מהם הלוואות בגובה 440 אלף שקל.

כתב האישום הוגש נגדו לפני פחות מחודש, אבל הדבר לא הפריע לתושבי עירו להצביע עבורו בהמוניהם בבחירות לרשויות המקומיות. "כתב האישום הזה הוא אפס, אין בו כלום", טען לחיאני בריאיון ל"אולפן שישי" בסוף השבוע האחרון. "שנה-שנתיים והכל מאחורינו. אם הייתי עושה משהו הכי קטן, הייתי מוריד את הראש ובורח".